چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب
عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد در گفت‌وگو با تسنیم:

اعطای جایزه جهانی گوهرشاد به بانوی مسلمانی که از داعش نهراسید

عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد با بیان اینکه مراسم تقدیر از هشت بانوی نخبه و نیکوکار انجام می‌شود، گفت: دلیل برگزیدن یکی از بانوان خارجی پناه دادن به مردم بی‌دفاع در مقابل داعش بود و او به خاطر نهراسیدن از تکفیری لایق دریافت این جایزه شد.

بازخبر / محمود واعظی درباره نخستین جایزه جهانی گوهرشاد (بزرگداشت بانوان فرهیخته و نیکوکار)  که به همت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، اظهار کرد:‌ یکی از کارهای مهم در کشور شناسایی افراد متخصص و نیکوکار بود که پیوند این دو در  نخستین جایزه جهانی گوهرشاد به‌منصه ظهور رسیده است.

وی ادامه داد: جایزه جهانی گوهرشاد برای بانوان مسلمانی است که تخصص و نیکوکاری آنها دیده نشده بود و اکنون آنان با بررسیهای کارشناسی شناسایی شده و به عنوان الگویی برتر معرفی می‌شوند؛ این افراد برگزیده تخصص خود را با پول عوض نکرده‌اند و از جان خویش در کارهای خیر و نیکو مایه گذاشته‌اند.

عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد تصریح کرد: پزشکی که یک هزار و ۵۰۰ عمل جراحی رایگان انجام داده است؛ صاحب موسسه خیریه‌ای که در خون‌رسانی به بیماران تلاش کرده‌ است؛ یا بانوی مسلمانی که از گروهک تروریستی داعش نهراسید و مردم بی‌دفاع را پناه داده، جزو افرادی هستند که لایق دریافت این جایزه شده‌اند و از آنان تقدیر خواهد شد.

واعظی با بیان اینکه جایزه جهانی گوهرشاد به همت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، تصریح کرد: آستان قدس رضوی در زمینه کارهای فرهنگی و کمک به محرومان فعالیت ویژه‌ای را در دوره جدید آغاز کرده است  و این نشان‌دهنده اهتمام به ابعاد بین‌المللی و فرا‌اندیشی است.

وی ادامه داد: نواندیشی و نو‌گرایی که با انتخاب تولیت جدید آستان انجام شده، بسیار حائز اهمیت است چرا که شخصیتی جامع و مشرف بر کارهای اجرایی ضمام امور را به دست گرفته و مولفه‌های فعالیت وی در دوره کاری جدید‌، کم‌نظیر است.

عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد با بیان اینکه زحمات زیادی در دوره مسئولیت سابق آستان قدس رضوی کشیده شده است، گفت:  توجهات در حوزه‌های مختلف و زمان‌شناسی نشان می‌دهد همتی که مسئولان جدید آستان قدس رضوی مدنظر دارند تا دایره خدمت را گسترش دهند بسیار حائز اهمیت است.

واعظی تصریح کرد: توسعه مفهوم خدمتی یکی از بارزترین ویژگیهای آستان قدس رضوی در این دوره است؛ داشتن نگاه بین‌المللی و فرااندیشی هم یکی از توجهات آستان قدس رضوی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: آستان قدس نشان داده با برگزاری مراسمهایی همچون دعوت از تولیتهای عتبات کشورهای دیگر در شب میلاد امام رضا(ع)‌، نگاه بین‌المللی را مورد توجه قرار داده و جایزه جهانی گوهرشاد هم به همین منظور و در ابعادی جهانی مورد لحاظ قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم، نخستین جایزه جهانی گوهرشاد (بزرگداشت بانوان فرهیخته و نیکوکار) همزبان با ایام زیارتی امام رضا(ع) و در تاریخ دهم شهریور ماه با حضور جمع زیادی از فرهیختگان و نیکوکاران داخلی و خارجی در کتابخانه آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد؛ هشت نفر از برترین بانوان نخبه و نیکوکار جهان اسلام در این مراسم تقدیر می‌شوند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *