جهش قیمت پراید و پژو در بازار/ یک پیش‌بینی جدید از آینده بازار خودرو آخر پوست شیر چه می‌شود؟ / پاسخ جالب شهاب حسینی به ملی‌پوشان تلاش می‌کنیم تصمیم تعیین حداقل دستمزد و حقوق باطل شود اقدام تازه معلمان در اعتراض به بی‌اعتنایی دولت/ با سوءمدیریت برخورد می شود؟

ظاهر فریبنده یک قاتل بالفطره / عکس

کوسه بزرگ سفید ماشین کشتار و معمولا در راس زنجیره غذایی است. نمی‌توان تصور کرد این هیولاهای باستانی از میلیون‌ها سال پیش بر دریا حکمرانی می‌کنند، غذای شکارچی دیگری شوند.

بازخبر/نباید گول ظاهر فریبنده‌اش را خورد. اورکا شکارچی ترسناکی است که حتی کوسه بزرگ سفید هم در فهرست شکارهایش قرار دارد. به همین دلیل نامش را نهنگ قاتل گذاشته‌اند.

این پستانداران آبزی چنان موجودات وحشت‌آفرینی هستند که حضورشان در سواحل آفریقای جنوبی کوسه‌های بزرگ سفید را فراری می‌دهد.

دانشمندان در حین بررسی دلیل کمرنگ شدن حضور کوسه‌های سفید در آفریقای جنوبی متوجه این موضوع شدند. یک جفت اورکا در آب‌های آفریقای جنوبی کوسه‌های سفید را شکار می‌کردند و جگر سرشار از ویتامین و مواد مغذی آن‌ها را می‌خوردند.

از سال ۲۰۱۷ به این سو حداقل جسد تکه پاره شده هشت کوسه بزرگ سفید به ساحل آمده است که در تمامی موارد جگر و در برخی موارد قلب کوسه خورده شده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.