جهش قیمت پراید و پژو در بازار/ یک پیش‌بینی جدید از آینده بازار خودرو آخر پوست شیر چه می‌شود؟ / پاسخ جالب شهاب حسینی به ملی‌پوشان تلاش می‌کنیم تصمیم تعیین حداقل دستمزد و حقوق باطل شود اقدام تازه معلمان در اعتراض به بی‌اعتنایی دولت/ با سوءمدیریت برخورد می شود؟
نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان و اکوسیستم نوآوری استان افتتاح شد:

معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی دانش‌بنیان هرمزگان

به نوشته صبح ساحل، سومین نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان و فناور و اکوسیستم نوآوری استان هرمزگان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس دانشگاه هرمزگان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان، افتتاح شد.

بازخبر/این نمایشگاه که ۲۴ دی تا ۲۸ دی در محل دائمی نمایشگاه‌های استان برگزار است، بخش‌های معدن و صنایع معدنی، مراکز علمی- پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع دریایی، صنایع شیلاتی، صنایع غذایی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی انرژی در آن حضور پررنگ دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان در حاشیه این مراسم، این استان را سومین تولیدکننده فولاد در کشور اعلام کرد و افزود: هرمزگان با توجه به ساحلی بودن و همچنین ظرفیت‌های معدنی ازجمله سنگ‌آهن، از توانمندی خوبی جهت توسعه تولید فولاد برخوردار است و سرمایه‌گذاری‌ها در این عرصه موردحمایت قرار می‌گیرد.. قاسمی تصریح کرد: «کشور به سمت تولید حداکثری فولاد رفته درحالی‌که منابع معدنی موردنیاز مگنتی به‌اندازه کافی وجود ندارد اما هرمزگان باوجود معادن هماتیت و ذخیره ۸۰۰ میلیون تنی این سنگ‌آهن، می‌تواند گام‌های خوبی در این زمینه بردارد».

قاسمی با اشاره به اینکه سه پنل تخصصی در این نمایشگاه برگزار می شود ، گفت : در این نمایشگاه با هماهنگی جهاد دانشگاهی هرمزگان پژوهشگران از استان های دیگر حضور دارند این برای فعالان اقتصادی و ایجاد مشاغل جدید و همچنین واعلام خواسته هایشان بهترین فرصت است .

رئیس سازمان صمت هرمزگان، یادآور شد : فضای ایجاد شده بیش از ۵ هزار مترمربع است که سعی شده تمام تولیدات استان چه به شکل غرفه های تجمعی ، شرکت شهرک های صنعتی ، واحدهای کوچک که امکان حضور غرفه مستقل نداشتند و چه واحدهای بزرگ با کمک جهاد دانشگاهی ایجاد شود .

قاسمی ، عنوان کرد : بر اساس طرح تانا ( توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها )سایر دانشگا های استان در این نمایشگاه حضور دارند و امید است تولید کنندگان ، نوآوران و پژوهشگران از این فرصت حداکثر بهره را ببرند .

گفتنی است که از مزایای این نمایشگاه، توسعه و تقویت اکوسیستم نوآوری در استان‌ها با نگاه به مزیت‌های نسبی و ظرفیت فناورانه عنوان شد. مطرح‌شدن مسائل، ایده‌ها و نیازهای استان هرمزگان با توجه به ظرفیت‌های صنعتی و معدنی یکی دیگر هدف اصلی این طرح به شمار می‌رود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.