فرمانده «یگان‌های ویژه»: کسی ثابت کند، فردی با خطای یگان ویژه «کشته» شده،«جایزه» می‌گیرد / مردم باید به محض حضور یگان‌های ویژه، صحنه را «ترک» کنند ظاهر فریبنده یک قاتل بالفطره / عکس سردار آزمون از دخترانش می‌گوید پیش بینی آینده طرح فروش اموال دولت: این اموال را بانکها و دیگر پولدارهای دولتی خواهند خرید
باوجود حذف از جام جهانی؛

ایران، قطر و بلژیک؛ مشتریانی که برای سرمربی عربستان به صف شدند!

با وجود حذف تیم ملی فوتبال عربستان با هدایت «هروه رنار» در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، نام این مربی فرانسوی برای سرمربیگری در تیم های ملی مختلف مطرح شده است.

بازخبر/تیم ملی فوتبال عربستان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با هدایت هروه رنار سرمربی فرانسوی شرکت کرد. عربستان در گام نخست آرژانتین را شکست داد و شگفتی ساز بزرگ این دوره از مسابقات لقب گرفت. با این حال مردان رنار در دیدارهای بعدی برابر لهستان و مکزیک باوجود ارائه بازی خوب شکست خوردند تا از رسیدن به مرحله حذفی باز بمانند.

حذف عربستان اما باعث نشد تا کشورهای دیگر عملکرد رنار را در این تیم نادیده بگیرند. رنار یکی از مربیان مورد علاقه فدراسیون فوتبال ایران بعد از جدایی کارلوس کی روش در سال ۲۰۱۹ از تیم ملی بود اما متعهد بودن رنار به تیم مراکش در آن مقطع زمانی و عجله فدراسیون برای انتخاب سرمربی جدید، باعث شد تا «مارک ویلموتس» هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

بعد از حذف ایران و عربستان از جام جهانی ۲۰۲۲، نام رنارِ ۵۴ ساله برای هدایت تیم ملی بازهم به جای کی روش بازهم بر سر زبان‌ها افتاد و بعضی از هواداران ایران خواهان جذب او شدند؛ آن‌هم در شرایطی که هنوز تکلیف کی روش به صورت رسمی مشخص نشده است. هرچند که گفته می‌شود مربی پرتغالی به صورت شفاهی با فدراسیون ایران برای نشستن روی نیمکت تیم ملی تا جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا توافق کرده است.

اما «نبیل دلیت» خبرنگار «فرانس‌فوتبال» با انتشار پیامی خبر داد تیم ملی قطر که به عنوان میزبان جام جهانی ناکامی بزرگی را تجربه کرده است، حالا در تلاش برای عقد قرارداد با مربی فرانسوی است.

نبیل همچنین مدعی شد بلژیکی‌ها هم دیگر مشتری رنار هستند و نام او به عنوان گزینه جانشینی «روبرتو مارتینز» مطرح شده است. بلژیک هم مثل ایران و قطر یکی از ناکامان مرحله گروهی جام جهانی بود و از صعود به مرحله حذفی بازماند.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ داده که رنار پیش از شروع جام جهانی قراردادش را با فدراسیون فوتبال عربستان تا سال ۲۰۲۷ تمدید کرده است. او هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده که در عربستان به کارش ادامه می‌دهد و یا از این تیم جدا خواهد شد با این حال دو روز پیش با انتشار پیامی ضمن تشکر از هواداران عربستان و حمایتشان در جام جهانی، اعلام کرد که «به زودی» آنها را خواهد دید.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.