مقصد ساپینتو مشخص شد؛ پیشنهاد تیم قطری برای سرمربی آبی‌ها تحریم ابرآروان و بنیانگذارانش توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا رایزنی آمریکا و کره جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران آیا غرب و ایران دوباره سر میز مذاکره می‌نشینند؟
بروید استراحت کنید، برای جام ملت‌ها برمی‌گردید

خداحافظی این پنج بازیکن با جام جهانی

کارلوس کی‌روش در یکی دو هفته اخیر خیلی نرم و بی‌سروصدا روی نام 5 بازیکن تیم ملی خط قرمز کشیده است.

بازخبر/این تصمیم به خاطر عملکرد ضعیف این بازیکنان در مسابقات باشگاهی یا در تمرینات تیم ملی نبوده است، چراکه در این تمرینات بازیکنان بیشتر از تمرینات تاکتیکی، ریکاوری می‌کردند. اتخاد این تصمیم به خاطر ترافیکی است که در خطوط سه‌گانه تیم ملی وجود دارد و به‌زودی در سایر پست‌ها هم شاهد خط خوردن چند بازیکن سرشناس خواهیم بود. به طور مثال در خط دروازه به زودی از بین 5 بازیکنی که در تمرینات شرکت کرده‌اند دو دروازه‌بان خط خواهند خورد.

کارلوس کی‌روش، در پایان هفته یازدهم، ابتدا آرمین سهرابیان و محمد خدابنده‌لو از تیم گل گهر را خط زد. این دو بازیکن در تماس با مهدی خراطی، مدیر اجرایی تیم ملی متوجه شدند که نباید برای حضور در تمرینات ریکاوری تیم ملی به تهران سفر کنند که برای آن‌ها به معنای از دست دادن شانس شرکت در مسابقات جام جهانی است. چرا که کارلوس کی‌روش روی حضور بازیکنان مدنظر خود در پک تاکید دارد و پیش‌تر هم به خاطر بازگشت محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده به قطر مصاحبه‌ تندی انجام داد و حتی آنها را تهدید به خط خوردن از اردوی تیم ملی کرد. در ادامه سه بازیکن استقلال هم متوجه شدند از لیست کارلوس کی‌روش کنار گذاشته شدند و نباید در تمرینات ریکاوری بعد از بازی با نساجی شرکت کنند. محمد محبی، مهدی مهدی‌پور و صالح حردانی خوشحال از قهرمانی به همراه استقلال در سوپر جام به تهران برگشتند تا در تمرینات ریکاوری در کمپ تیم های ملی شرکت کنند اما متوجه شدند در لیست کارلوس کی‌روش جایی ندارند و باید برای استفاده از تعطیلات دو هفته‌ای که از سوی ساپینتو در نظر گرفته شده برنامه‌ریزی کنند.

به نظر می‌رسد که این 5 بازیکن دیگر شانسی برای بازگشت به اردوی تیم ملی ندارند چراکه در غیر این‌ صورت کارلوس کی‌روش به آنها اجازه می داد تا همچنان جزو بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی باشند. البته از بین بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی چند بازیکن دیگر هم خط خواهند خورد، چون در نهایت سرمربی تیم ملی باید 26 مسافر را برای حضور در دوحه و جام جهانی انتخاب کند.

جالب اینجاست که از بین بازیکنان استقلال از ابوالفضل جلالی که به دلیل سرماخوردگی نتوانست، استقلال را در بازی برابر نساجی همراهی و حتی در جشن قهرمان شرکت کند، خواسته شده در تمرینات ریکاوری شرکت کند. البته او به دلیل سرماخوردگی در تمرین ریکاروی شرکت نکرد و با توجه به بهبود وضعیت جسمانی‌اش انتظار می‌رود، امروز یا فردا خود را به کارلوس کی‌روش در کمپ تیم های ملی معرفی کند.

رویای حضور در جام جهانی برای این 5 بازیکن به پایان رسیده است. به ویژه برای محمد محبی، بازیکنی که به بهانه همراهی تیم ملی در جام جهانی از سانتاکلارا به استقلال آمد. او با زدن 4 گل برای استقلال در هفته‌های گذشته بهترین بازیکن استقلال در فاز تهاجمی بوده و بعد از قهرمانی به همراه آبی‌ها در سوپر جام انتظار داشت، در لیست نهایی تیم ملی برای سفر به دوحه جای بگیرد. شانس حضور در عرصه مسابقات ملی هنوز برای همه این بازیکنان ادامه دارد، چراکه کارلوس کی‌روش خطاب به آن‌ها پیام داد که به ادامه حضور در اردوی تیم ملی امیدوار باشند، بعد از جام جهانی، جام ملت‌های آسیا در راه است و به طور حتم در ادامه مسیر و بعد از جام جهانی ترکیب تیم ملی دستخوش تغییر خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.