برای اولین بار در کشور؛ یک هواپیمای پهن پیکر به صورت مارس در فرودگاه کیش پهلو گرفت سند استانی کاهش خطر حوادث و سوانح در هرمزگان تهیه و بررسی شد. دانشمندان سرکوب درد را از انگل‌ها یاد می‌گیرند ایران دانش بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی خود را با کوبا تبادل می‌کند

سیزدهمین نمایشگاه «ایران نانو» آغاز به کار کرد

سیزدهمین دوره نمایشگاه نانو پس از دوسال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا به مدت ۴ روز از امروز تا ۱۲ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی آغاز به کار کرد.

بازخبر/سیزدهمین دوره نمایشگاه نانو پس از دوسال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا به مدت ۴ روز از امروز تا ۱۲ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود. در این دوره از نمایشگاه، بخش‌های مختلفی من جمله نشست‌های تجاری، بازدید نماینده‌های خارجی، معرفی محصولات جدید نانو، معرفی شرکتهای دانش بنیان و… برگزار می‌شود.

همچنین در این دوره از نمایشگاه، ۱۰۰ نمونه محصول اولیه تأیید شده ستاد توسعه فناوری نانو، معرفی می‌شوند. این محصولات در صنایع مختلف کاربرد دارند که قرار است طی نمایشگاه به واسطه رایزنی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی به محصول تبدیل شوند. فناوران و صاحبان ایده این بخش دوره‌های آموزشی و شتابدهی برای تبدیل ایده به محصول را می‌گذرانند.

در بخش‌های دیگر این نمایشگاه، نشست‌های تجاری بین صاحبان صنایع و شرکتهای دانش بنیان برگزار می‌شود. همچنین شبکه تبادل فناوری و کارگزاران ترویج صنعتی فناوری نانو، نشستهایی را با حضور صنایع و مدیران شرکتهای فناور برگزار می‌کنند تا چالش‌های صنایع مشخص و به واسطه دانش بنیان‌ها رفع شود.

از ۳۲۵ شرکت دانش بنیان فعال در عرصه نانو، نزدیک به ۲۰۰ شرکت در سیزدهمین نمایشگاه ایران نانو، حضور می‌یابند و محصولات خود را در معرض دید قرار می‌دهند.

پیش بینی شده نمایندگانی از کشورهای مکزیک، برزیل، اندونزی، سوریه، عراق، اتیوپی، هند، چین، مالزی و تایلند در این نمایشگاه حضور دارند.

برگزاری تورهای فناوری در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو

همچنین در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو تورهای فناورانه ای برای تیم‌های مختلف با هدف آشنایی دانشجویان، اعضای هیئت‌علمی و مسئولین دانشگاهی با توانمندی‌های علمی کشور در حوزه فناوری نانو، آشنایی دانشجویان و اساتید با ستاد نانو، اهداف، سیاست‌ها و حمایت‌های آن، ایجاد و تقویت روحیه امید و خودباوری در جامعه به‌ویژه در میان نسل جوان و دانشجویان، جذب مشارکت نهادهای ترویجی در برگزاری تورهای علمی امیدبخش، ایجاد بستر مناسب تعامل میان دانشجویان و اساتید با فناوران صنایع و شرکت‌های فناور، ایجاد انگیزه در دانشجویان برای ورود به حوزه نانو، ترویج و توسعه ملموس فناوری نانو، مشاهده و معرفی دستاوردهای کشور در حوزه فناوری نانو برگزار می‌شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *