خبر مهم برای فرهنگیان/ کدام «مدرک تحصیلی» در احکام کارگزینی معلمان اعمال می‌شود؟ بی اعتنایی باشگاه پرسپولیس به درخواست یحیی گل محمدی خبر جدید درباره یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هرار تومانی/ یارانه یلدایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ کودکان هوش را از چه کسی به ارث می‌برند؟

شانس برنده شدن هر خودرو در سامانه یکپارچه خودرو چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت ارز و بالتبع آن افزایش قیمت خودرو، درخواست برای خرید خودرو به قیمت کارخانه افزایش یافت. با توجه به اختلاف قیمت زیاد نرخ خودرو کارخانه و بازار به مرور پای دلالان و واسطه گران نیز به این بازار باز شد.

به نقل از خبر منتشر شده در سایت شهرآرا نیوز، با توجه به افزایش قیمت ارز و بالتبع آن افزایش قیمت خودرو، درخواست برای خرید خودرو به قیمت کارخانه افزایش یافت. با توجه به اختلاف قیمت زیاد نرخ خودرو کارخانه و بازار به مرور پای دلالان و واسطه گران نیز به این بازار باز شد. اشخاصی که نیازی به خودرو نداشته و صرفا در جهت بهره گیری از اختلاف قیمت فاحش کارخانه و بازار در طرح های فروش خودروسازان شرکت می‌کردند.

این موضوعات و مشکلات و نابسمانی در بازار خودرو باعث ورود مجلس و دولت برای حل مسئله شد. به همین دلیل در اسفند ماه سال 1400 به دستور ریاست جمهوری، شیوه تخصیص خودرو برای متقاضیان واقعی تغییر یافت. به دستور رییس جمهور خودروسازان مکلف به افزایش تولید تا سقف پنجاه درصد شده و باید خودروهای ناقص خودرو را به صفر برسانند. پیرو این دستور، وزارت صنعت، معدن و تجارت در تاریخ 13 ازدیبهشت سال جاری، تمامی خودروسازان را مکلف به عرضه و فروش فوری خودرو در سامانه مشترک خودرو کرده و ثبت نام خارج از این طرح را ممنوع اعلام کرد

سامانه یکپارچه فروش خودرو و تأثیر آن بر قیمت خودرو

پس از انجام سه دوره قرعه کشی خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و عرضه تعداد قابل توجه خودرو از هر خودروسازی، شاهد آن بودیم که از التهاب بازار خودرو کاسته شده و در نیمه اول سال جاری شاهد برقراری آرامش نسبی در بازار خرید و فروش ماشین بودیم. از نظر تعداد عرضه که این شرکت اعلام کرد به جز خودروی ساینا s برای فروش سایر خودروها نیازی به قرعه کشی نبوده و متقاضیان می‌توانند ماشین مورد نظر خودرا آزادانه انتخاب و پرداخت وجه نمایند.

اما از طرف دیگر شاهد آن هستیم که عرضه خودروهای چینی در شرایط فروش یکپارچه خودرو محدود شده به طوری که در سومین دوره قرعه کشی خودرو شاهد عدم عرضه دو خودروی دیگنیتی  وفیدلیتی از جانب گروه بهمن بودیم. تعداد خودروهای لاماری ایما که توسط شرکت آرین موتور عرضه می‌شود نیز به صورت محدود و با ظرفیت پایین انجام شد. هر چند بررسی بازار خودرو و پیگیری اخبار این صنعت به سمت عرضه خودروهای چینی و مونتاژی در بورس کالا میل می‌کند.

شانس برنده شدن هر خودرو در سومین طرح فروش یکپارچه خودرو

نتایج قرعه کشی خودرو پس از به پایان رسیدن زمان مهلت ثبت نام و معمولا با فاصله یک الی دو روزه در سامانه یکپارچه خودرو قرار می‌گیرد. پس متقاضیان باید از طریق همان سامانه ای که اقدام به ثبت نام کرده بودند، منتظر نتایج قرعه کشی سامانه خودرو بوده و در صورت برنده شدن، وجه خودرو را واریز نمایند. برندگان قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو باید در زمان مقرر شده واریز وجه را انجام دهند چرا که در غیر این صورت علاوه بر ابطال امتیاز این دوره، به مدت دو دوره از ثبت نام مجدد محروم خواهند شد.

بعد از برگزاری پیاپی طرح های فروش خودرو شاهد افزایش متقاضیان در طرح های جدید هستیم به طوری که در آخرین قرعه کشی بیش از 6 میلیون متقاضی شانس خود را برای برنده شدن در این طرح فروش امتحان کردند. به طور کلی 18هزار و 761 خودرو در این دوره به صورت فروش فوری به فروش رسیده است. در ادامه توجه شما را به نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو و جدول آمار شرکت کنندگان فروش فوری سومین دوره قرعه کشی خودرو جلب می کنیم.

محصول تعداد شرکت کنندگان ظرفیت شانس برنده شدن
پارس  TU5 2.285.161 1000 1 به 2285
206 تیپ 2 1.566.246 500 1 به 3132
پارس سال 1.183.398 4000 1 به 295
دنا پلاس اتوماتیک 277.793 500 1 به 555
سورن پلاس 248.991 3250 1 به 76
رانا پلاس 262.773 250 1 به 1051
ساینا S 71.575 9108 1 به 7
لاماری ایما 73.499 153 1 به 480

بدین ترتیب باید گفت بیشترین شانس برنده شدن در قرعه کشی متعلق به خودروی ساینا s و کمترین شانس برای خرید خودرو 206 تیپ 2 است.

خرید خودرو کارشناسی شده و با قابلیت پرداخت اقساطی از همراه مکانیک

اگر می‌خواهید بدون شرکت در قرعه کشی و انتظار های مکرر یا نگرانی از افزایش قیمت کارخانه ای محصولات؛ صاحب خودرو دلخواه خودشوید، می‌توانید از نمایشگاه آنلاین همراه‌مکانیک به آدرس https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/ استفاده کنید. این نمایشگاه آنلاین شامل مجموعه بزرگی از خودروهای کارشناسی‌شده همراه با امکان خرید اقساطی خودروها بدون ضامن و با اقساط بلند مدت است.

اتوسنتر همراه مکانیک، محلی برای بازدید فیزیکی از بهترین گزینه‌های خرید بازار است. با مراجعه به این محل، می‌توانید تمامی گزینه‌های خریدتان را به‌صورت یکجا مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود کنید. تمامی خودروهای موجود در اتوسنتر کارشناسی‌شده هستند و ضمانت 7 روزه کارشناسی دارند.

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

  1. هر کدملی تنها یک بار مجاز به خرید خودرو از این سامانه است.
  2. عدم خرید خودرو در ۴ سال گذشته از شرایط ثبت نام است.
  3. کدملی باید با شماره حساب، شماره همراه و گواهینامه همخوانی داشته باشد.
  4. داشتن حداقل ۱۸ سال تمام برای خرید خودرو الزامی است.
  5. در صورت مغایرت اطلاعات ثبت شده در هرمرحله ثبت نام شما در نظر گرفته نمی‌شود.
  6. به هیچ عنوان قابلیت انتقال نوبت و سند تا دریافت خودرو وجود ندارد.
  7. اطلاع از قوانین و مقررات هر طرح الزامی است.

سخن پایانی

ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تنها به قرعه کشی محدود نمی‌شود و شما می‌توانید از فروش ویژه گروه‌های مختلف خودرو‌سازی همچون سایپا، کرمان خودرو، ایران خودرو و مدیران خودرو دیدن کرده و خرید خود را انجام دهید. این طرح‌ها در قالب فروش ویژه، فروش فوری و پیش فروش در دسترس شما هستند که عموماً متقاضی کمتری دارند و کار به قرعه کشی نمی‌رسد. اگر به هر دلیل موفق به خرید خودرو در این سامانه نشدید، بورس کالا مسیر مطمئنی برای شما است. هر روزه تعداد خودرو‌های بیشتری در بورس کالا به فروش می‌رسند. البته تفاوت قیمت کارخانه و بازار در آنجا به اندازه سامانه فروش خودرو معنادار نیست.

منبع: شهرآرا نیوز

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.