خبر مهم برای فرهنگیان/ کدام «مدرک تحصیلی» در احکام کارگزینی معلمان اعمال می‌شود؟ بی اعتنایی باشگاه پرسپولیس به درخواست یحیی گل محمدی خبر جدید درباره یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هرار تومانی/ یارانه یلدایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ کودکان هوش را از چه کسی به ارث می‌برند؟

سهم مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در پیشرفت علم و دانش هرمزگان باید شفاف شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: اگر سهم اندکی از مسئولیت‌های اجتماعی به سمت جامعه نخبگانی سوق پیدا کند، بسیاری از مشکلات جامعه نخبگانی حل خواهد شد و اتفاقات بزرگی رقم خواهد خورد.

 بازخبر/   حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از جامعه نخبگانی کشور، اظهار کرد: یکی از چالش‌ها و مسائل مهمی که همواره با آن روبرو بوده‌ام، ارتباط صنعت با جامعه دانشگاهی و نخبگانی است.

وی، عدم اشراف صنعت و دانشگاه به ظرفیت‌ و چالش‌های یکدیگر را از جمله مهم‌ترین چالش‌های ارتباط با صنعت دانست و عنوان کرد: صنایع اعتماد لازم را به دانشگاه‌های استان برای حل چالش‌ها ندارند در حالیکه اگر حتی دانشگاه‌های مستقر در هرمزگان نتواند مسئله صنعت را حل کنند، می‌توانند از طریق ارتباط با دانشگاه‌های برتر کشور و جهان برای حل این چالش اقدام کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ضمن تاکید بر استقرار صنایع در دانشگاه‌ها در قالب یک دفتر نمایندگی، ابراز کرد: صنایع هرمزگان باید چالش‌ها و مسائل خود را به جامعه دانشگاهی و نخبگانی ارائه دهند تا اقدامات لازم برای حل آن انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده خاطرنشان کرد: رشد و علم کشور در گروی ارتباط با صنعت است و رشد صنعت نیز وابسطه به ارتباط با دانشگاه و نخبگان است.

وی، با اشاره به اهمیت ارتباط با مجموعه‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری، عنوان کرد: باید بستری را فراهم کرد که ایده‌های خلاق و مبتکرانه مجموعه‌های دانش‌بنیان به مرحله اجرا برسند چراکه نخبگان تاثیرگذاری از دل همین اقدامات بیرون خواهد آمد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که در استان هرمزگان با یکسری نقیضه‌ها روبرو هستیم، اظهار کرد: شبهه‌ای در میان جوانان وجود دارد که می‌گویند ما با غرب یک فاصله تاریخی داریم و هیچ‌گاه نمی‌توان این فاصله را جبران کرد چراکه اگر ما یک گام به سمت پیشرفت حرکت کنیم، غرب نیز با همین سرعت یا حتی بیشتر گام خواهد برداشت و باعث می‌شود این فاصله توسعه‌ای میان ایران و کشورهای غرب حفظ شود.

 بازخبر/   وی ادامه داد: در حوزه تولید علم در کشور باید با یک حرکت جهشی به منشاء تولید قدرت غرب هجوم ببریم تا بتوانیم مراحل موفقیت و پیشرفت را گام به گام جلو ببریم. به همین جهت در دانش‌هایی مهم مانند دانش هسته‌ای، سلول‌های بنیادین، فناوری نظامی و … در حال پیشرفت و توسعه هستیم و دشمن را بسیار حساس کرده است. از طرفی دشمن برای تحقیر جامعه ما، روی نقاط ضعف کشور دست می‌گذارد و سعی می‌کنند موج خود تحقیری را در جامعه ایجاد کند که باید با آن مقابله کرد و در برابر آن روحیه خودباوری را در جامعه تقویت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر سهم اندکی از مسئولیت‌های اجتماعی به سمت جامعه نخبگانی سوق پیدا کند، بسیاری از مشکلات جامعه نخبگانی حل خواهد شد و اتفاقات بزرگی رقم خواهد خورد.

وی عنوان کرد: باید مشخص شود که سهم مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در پیشرفت و توسعه علم در استان هرمزگان و حمایت از نخبگان و جامعه دانشگاهی چیست.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.