چرا ویزای استارتاپ کانادا؟ چرا وزارت بهداشت بر سبوس‌دار کردن «نان» تاکید دارد؟ یک عامل عجیب که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد ۵ عادت غذایی مؤثر برای مبارزه با التهاب
برای اولین بار در تاریخ رخ داد:

پنج شرکت تکنولوژیک در صدر شرکتهای دنیا

شرکت های آمازون و فیسبوک با پیشی گرفتن از شرکت هایی مانند اکسون موبایل و «بافت برکشایر» در مقام چهارم و پنجم با ارزش ترین شرکت های دنیا قرار گرفتند. شرکت های آمازون و فیسبوک با پیشی گرفتن از شرکت هایی مانند اکسون موبایل و «بافت برکشایر» در مقام چهارم و پنجم با ارزش ترین […]

شرکت های آمازون و فیسبوک با پیشی گرفتن از شرکت هایی مانند اکسون موبایل و «بافت برکشایر» در مقام چهارم و پنجم با ارزش ترین شرکت های دنیا قرار گرفتند.

شرکت های آمازون و فیسبوک با پیشی گرفتن از شرکت هایی مانند اکسون موبایل و «بافت برکشایر» در مقام چهارم و پنجم با ارزش ترین شرکت های دنیا قرار گرفتند تا برای اولین بار در تاریخ پنج شرکت تکنولوژیک در صدر ارزشمندترین شرکت های دنیا قرار بگیرند.

به گزارش «تابناک» بر اساس آمار به دست آمده کاهش ارزش سهام شرکت نفتی اکسون موبایل و هلدینگ غول پیکر سرمایه گذاری بافت این دو شرکت را با یک پله سقوط در رده بندی ارزشمندترین شرکت های دنیا مواجه کرد و اکنون اکسون موبایل در جایگاه ششم و بافت برکشایر در جایگاه هفتم قرار دارند.

به شکلی جالب توجه اکنون هر پنج شرکت اول در رده بندی ارزشمندترین شرکت های دنیا، فعالان در عرصه تکنولوژی هستند که این خود یک سیگنال مهم در خصوص تغییر و تحولی جدی عرصه کسب و کارهای مدرن است.

روز گذشته سهام شرکت اپل ۱٫۸ درصد افزایش یافت و به رقم ۱۰۶٫۰۵ دلار در هر برگه سهام رسید. اکنون سرمایه این شرکت برابر با ۵۷۱٫۴ میلیارد دلار است که اپل را تبدیل به بزرگترین و ارزشمندترین شرکت در کل دنیا ساخته است.

این در حالی است که شرکت مادر گوگل، یعنی هلدینگ آلفابت فاصله چندانی با اپل ندارد و روز گذشته با افزایش ۴ دلاری هر برگ سهام این شرکت، ارزش سهام آلفابت به ۷۷۲٫۸ دلار در هر برگ رسید تا این شرکت را با دارایی به ارزش ۵۴۰٫۵ میلیارد دلار در رتبه دوم ارزشمندترین شرکت های دنیا قرار دهد.

در همین حال مایکروسافت که از زمان ریاست ساتیا نادلا بر آن توانسته است یک روند افزایشی را در ارزش سهام خود تجربه کند اکنون با سرمایه ای به ارزش ۴۴۰٫۹ میلیارد دلار در مکان سوم قرار گرفته است.

از سوی دیگر جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون طی روزهای اخیر شاهد روند مداوم افزایش سرمایه خود بوده است که منجر به پیشی گرفتن وی و شرکتش از شرکت بزرگ سرمایه گذاری بافت برکشایر شده و اکنون جف بزوس سومین شرکت ارزشمند دنیا را در اختیار دارد.

روز گذشته در پی انتشار گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ آمازون دارایی های جف بزوس و شرکت آمازون به بیشترین میزان خود در طول تاریخ رسید و ارزش دارایی های شخصی جف بزوس که اکنون وارد یک رقابت جدی فضایی با ایلان ماسک شده است، به رقم خالص ۶۷ میلیارد دلار رسید. البته هنوز بیل گیتس با دارایی خالص ۸۸ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد دنیا است.

این در حالی است که دارایی خالص «وارن بافت» مدیر عامل بافت برکشایر برابر با ۶۴٫۷ میلیارد دلار است و دارایی شرکت وی نیز برابر با ۳۵۵ میلیارد دلار. این در حالی است که روز گذشته این شرکت جایگاه پنجمی خود را در بین ارزشمندترین شرکت های بزرگ دنیا به شرکت فیسبوک داد و دارایی فیسبوک با افزایش ۰٫۳ درصدی سهام به رقم ۳۵۶٫۹ میلیارد دلار رسید.

اما هلدینگ بزرگ نفتی اکسون موبایل اکنون جایگاهی بین فیسبوک و بافت برکشایر را با دارایی خالص ۳۵۶ میلیارد دلار به خود اختصاص داده است.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *