دستگیری ۲ متهم به قتل در هرمزگان افزایش پروازهای جزیره کیش احتمال وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در هرمزگان ثبت روز بدون فوتی کرونا در هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبرداد

از احداث اسکله‌های نفتی و خدماتی تا ایجاد پل روگذر در بندرشهیدرجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ایجاد طرح‌های توسعه دریایی، خشکی و تجهیزات بندری در طرح جامع بندر شهید رجایی را تشریح کرد و گفت: در قالب این طرح جامع، پروژه‌های مختلفی از جمله احداث اسکله‌های نفتی و خدماتی و سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن احداث می‌شود.

بازخبرعلی‌رضا محمدی کرجی‌ران صبح امروز (۸ مردادماه) در تشریح مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی، اظهار کرد: در اجرای این طرح مطالعاتی تاکنون پروژه های متعددی در زمینه سرمایه‌گذاری،  توسعه دریایی، خشکی و تجهیزات بندری تعریف شده است.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته در طرح جامعه بندرشهیدرجایی گفت: در حوزه دریایی، احداث اسکله‌های نفتی و خدماتی جدید، توسعه کانال دسترسی و حوضچه گردش غربی و در بخش بندری نیز طرح‌هایی از جمله توسعه کریدورهای خطوط لوله نفتی، احداث سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن، احداث ترمینال‌های ۳ کانتینری، کار مایع، مکانیزه و اسکله‌های فله و توسعه فاز یک اراضی لجستیک صنعتی بندری تعریف شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به آنچه در جهت تعمیم و گسترش فعالیت‌های ریلی در مطالعه طرح جامع بندر شهید رجایی بدان پرداخته شده نیز اشاره ای داشت و گفت: در این طرح‌ها به توسعه مختلف فعالیت‌های ریلی در ابعاد مختلف مانند اصلاح خطوط ریلی موجود در شرق بندر شهیدرجایی، توسعه ایستگاه ریلی شرق بندر برای نفت و محصولات فولادی، اصلاح خطوط ریلی ترمینال کالای عمومی، احداث ایستگاه ریلی ترمینال ۲ کانتینری با ۶ خط اصلاح خطوط ریلی موجود در شمال غرب بندر، احداث ایستگاه ریلی ترمینال فله معدنی با ۴ خط و خطوط دسترسی به آن پرداخته شده است.

محمدی کرجی‌ران، ایجاد پل روگذر بر روی خطوط راه آهن به منظور کاهش تداخلات حرکتی بر روی مسیر R۴، ایجاد پل روگذر بر روی بزرگراه به منظور دسترسی بین دو منطقه گمرکی از اراضی پشتیبانی به غرب اراضی۲۴۰۰هکتاری برای بخش جاده‌ای را از دیگر مطالعات به انجام رسیده در طرح جامع بندر شهید رجایی عنوان کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، لازمه انجام این طرح‌های توسعه‌ای مهم را مستلزم عواملی نظیر رشد اقتصادی بندر و تامین منابع مالی لازم برشمرد.

بندر شهید رجایی با برخورداری از ۴ هزار و ۵۱۰ متر مساحت، ۲ هزار و ۶۵۰ متر موج شکن،۱۲۴ میلیون تن ظرفیت انبار و محوطه و ۱۷۰ میلیون تن ظرفیت دسترسی دریایی، ۳۲ پست و ۱۲ پست اسکله نفتی(خلیج فارس) یکی از مهم‌ترین کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی دنیا قلمداد می‌شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.