دستگیری ۲ متهم به قتل در هرمزگان افزایش پروازهای جزیره کیش احتمال وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در هرمزگان ثبت روز بدون فوتی کرونا در هرمزگان

توانمندسازی روستاییان قشم با تشکیل تعاونی های روستایی

فرماندار شهرستان قشم گفت: تشکیل تعاونی های روستایی به عنوان نقطه آغازین حرکت به سمت توانمند سازی روستاییان پیگیری و اجرا شود.

بازخبر/ محمد محمدحسینی صبح امروز (۲۹ تیرماه) در نشست با دهیاران شهرستان قشم، افزود: آگاهی مستقیم از مطالبات مردمی، ظرفیت ها و منابع پیرامونی، امتیاز مهم دهیاران برای پیگیری کارها است.

فرماندار شهرستان قشم اضافه کرد: زندگی در متن مردم و ارتباط بی واسطه، شناخت ظرفیت های روستاییان و به کار گیری توان آن ها برای جذب منابع مورد نیاز پیشرفت، رفاه و توسعه را ممکن می سازد.

وی ادامه داد: وقتی به استعداد و توان مردم آگاهی پیدا کردید و  واقعیت ها را دریافتید بهتر از هر شخص یا نهاد و مسوول دیگری متوجه می شوید که تغییر و توسعه باید از درون و با تکیه بر ظرفیت های داخلی شکل گیرد.

محمد محمد حسینی از دهیاران خواست فرصت ارتباط مستقیم با مردم را مغتنم شمرده و با راهبری مطالبات در مسیر قانونی از سو استفاده و به بیراهه کشاندن آن توسط عددای سودجو جلوگیری کنند.

فرماندار قشم، شناخت ظرفیت ها و به کار گیری توانمندی ها، مدیریت منابع و بهره گیری از خدمات دولت برای تسهیلگری در راستای رفاه و رضایت مردم را ماموریت مهم دهیاران ذکر کرد.

محمد حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم بازنگری نظام ارزیابی و ضعف و اشکال در مباحث منابع انسانی اشاره و اضافه کرد: بخشداران، معاونین فرماندار، فرماندار و مسوولان شهری، شهرستانی و استانی از حلقه دهیاران توانمند، خلاق و پیگیر باید برگزیده شوند.

امام جمعه اهل سنت قشم هم در این نشست، دهیاران را به اندیشه و همت والا دعوت کرد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی گفت: شوراهای اسلامی برنامه ریز و خط دهنده و دهیاران مجری هستند اما ارتباطی که دهیاران با لایه های مختلف مردم و واقعیت روستا دارند می تواند در برنامه ریزی و جهت دهی سیاست ها راهگشا و تعیین کننده باشد.

در نشست مشترک فرماندار، امام جمعه اهل سنت و دهیاران با حضور محمد جهین، یاسین ایمانی و وحید جابری بخشداران مرکزی، شهاب و حرا شهرستان قشم در محل سالن اجتماعات صفا آباد روستای کورزین برگزار شد، بخشداران و دهیاران موضاعات و مسائل کاری خود را بازگو کردند. شهرستان قشم متشکل از سه جزیره قشم، لارک و هنگام دارای سه بخش مرکزی، شهاب و حرا، شش شهرستان و ۵۴ روستا است که ۲۳ روستا در بخش مرکزی، ۹ روستا در بخش شهاب و ۲۲ روستا در بخش حرا قرار دارند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.