دستگیری ۲ متهم به قتل در هرمزگان افزایش پروازهای جزیره کیش احتمال وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در هرمزگان ثبت روز بدون فوتی کرونا در هرمزگان
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

احداث جاده بندرخمیر به لارستان را به مطالبه ملی تبدیل خواهیم کرد

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: جاده بندرخمیر تا لارستان یکی از جاده‌های ملی کشور محسوب می‌شود و نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

بازخبر/حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار با جمعی از معتمدین و بازاریان لارستانی ساکن بندرعباس که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: مهاجرین همواره در روند توسعه جهان نقش مهمی داشته‌اند و هجرت انسان‌های با انگیزه باعث توسعه مناطق مختلف در سراسر جهان شده است.

وی، با اشاره به این نکته که کریدور شمال به جنوب که مسیر ایران را به اروپا متصل کرده است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای بهره‌برداری حداکثری استان هرمزگان از این کریدور نیاز است، توسعه زیرساخت‌های ارتباط ریلی، زمینی و هوایی استان محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ابراز کرد: اگر بخواهیم بندرعباس نقش خود را در مسائل توسعه‌ای کشور و ارتباطات بین‌المللی به خوبی ایفا کند، باید دالان‌ها از مسیرهای مختلف به استان متصل شوند. مانند مسیر رودان به کهنوج که به عنوان مسیر استراتژیک حمل و نقلی شناخته می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان این نکته که دالان‌ها و مسیرهای مختلفی باید برای ورود خروج به شهر بندرعباس مبتنی بر اقدامات پدافندی دیده شود، تشریح کرد: جاده بندرخمیر تا لارستان یکی از جاده‌های ملی کشور محسوب می‌شود و نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

وی، با اشاره به توافقات بی‌نظیر منطقه‌ای در راستای کریدور شمال به جنوب، خاطرنشان کرد: اتمام پروژه احداث جاده بندرخمیر به لارستان نیازمند همکاری ۲ استان هرمزگان و فارس است و در این زمینه با نماینده ولی فقیه در استان فارس هماهنگی‌های لازم انجام خواهد شد و این موضوع را به یک مطالبه عمومی و ملی تبدیل خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به چالش تامین آب شرب بخشی از شرق استان هرمزگان، تصریح کرد: حل برخی از چالش‌های زیرساختی استان نیازمند مطالبه‌گری در سطح ملی است؛ مانند تامین آب شرب بخشی از شرق استان هرمزگان که با حضور مقامات کشوری و وزارت‌خانه‌ای تامین اعتبار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، خاطرنشان کرد: سعی خواهم کرد از طریق مطالبه‌گری اجتماعی و مطالبه از مسئولین استانی و کشوری، به روند پیشرفت این پروژه سرعت ببخشم تا از بروز سوانح متعدد جلوگیری شود.

 

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.