تجلیل از دست اندرکاران کشف اموال صندوق امانات بانک ملی فهرست «تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط» ۱۹ بانک منتشر شد اختصاص ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان‌ها ۱۲۰ کانکس به کانون زلزله هرمزگان منتقل و نصب شد
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

از توسعه آموزشی دانشگاه‌های خصوصی حمایت می‌کنیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر حمایت این وزارتخانه از توسعه آموزشی دانشگاه های خصوصی، گفت:باید شرایطی را فراهم کنیم دانشجو در جایی تحصیل کند که خیلی از فضای ارائه خدمت و محل سکونت خود دور نباشد.

دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست با استاندار هرمزگان و نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب گفت: در راستای ایجاد عدالت آموزشی در بین دانشجویان استان هرمزگان و همچنین بومی گزینی در این مناطق، در شهرستان های میناب و بندرلنگه، ۴ رشته شامل پرستاری، مامایی، بهداشت و فوریت های پزشکی راه اندازی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: اعطای مجوز دانشکده و رشته های علوم پزشکی بر اساس نقشه های گسترش و سند متوازن آموزشی وزارت بهداشت می باشد. یکی از معیار ها نیز جمعیت است. بهترین و آسان ترین راه دسترسی به خدمات  بومی گزینی است چرا که استفاده از نیروهای غیر بومی و خارج از استان محل سکونت، میزان ماندگاری نیروها را به حداقل می رساند.

وی با بیان این که برخی از شهرها از نظر آموزشی محروم واقع شده اند و به دنبال رفع محرومیت آنها هستیم، گفت: یکی از راه‌های رفع محرومیت، توسعه آموزش و فضاهای آموزشی در این شهرها است که البته بومی گزینی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. باید شرایطی را فراهم کنیم دانشجو در جایی تحصیل کند که خیلی از فضای ارائه خدمت و محل سکونت خود دور نباشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر بین المللی سازی آموزش در هرمزگان با توجه به ظرفیت بالقوه این استان گفت: هرمزگان پتانسیل بسیار خوبی در بحث بین المللی سازی دانشکده ها دارد؛ نباید فقط به دانشگاه های دولتی اکتفا کنیم و برای توسعه آموزشی از دانشگاه های خصوصی نیز حمایت کنیم.

وی بیان کرد: امروز روی جزیره قشم به عنوان یک قطب بین المللی در حوزه آموزش حساب باز کرده ایم چرا که ظرفیتی از قبل برای این امر فراهم بوده و اکنون می توان از آن استفاده کرد.

به گزارش وبدا، معاون آموزشی وزیر بهداشت تصریح کرد: راه اندازی دانشکده های قطب بر اساس رشته های مورد نیاز منطقه، موجب محرومیت زدایی در شرق و غرب استان خواهد شد. لذا با آموزش همه چیز توسعه پیدا خواهد کرد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.