اختصاص ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان‌ها ۱۲۰ کانکس به کانون زلزله هرمزگان منتقل و نصب شد تاکنون هیچ مورد مثبتی از وبا در هرمزگان گزارش نشده است تجهیز و راه اندازی مجتمع درمانی در مناطق زلزله زده هرمزگان
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور؛

بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم افتتاح شد

بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم افتتاح شد

بازخبر/  رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم صبح امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) در این آیین گفت: بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی با یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ۹۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی به مرحله افتتاح رسید.

افشار فتح الهی ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار احداث شده و ظرفیت تولید ۳۲۰ مگاوات برق را دارد.

به گفته وی این پروژه در زمان احداث برای بیش از ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است و در زمان بهره برداری نیز ۸۰ نفر در آن مشغول به کار خواهند بود.

فتح الهی، با بیان اینکه با افتتاح این نیروگاه در قشم می توان برق را به سرزمین اصلی صادر کرد، افزود: دسترسی به بازار گسترده سرزمین اصلی، کشورهای همسایه و کشورهای خاورمیانه و وجود ۱۷ میدان نفتی و گازی در کنار دسترسی به آب‌های بین‌المللی، قشم را به محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت گاز، پتروشیمی و انرژی تبدیل کرده است.

وی همچنین از افتتاح ۲۵ پروژه عمرانی شهری و روستایی نیز خبر داد و افزود: مسیر توسعه عمرانی و بهسازی محیط شهری و روستایی جزیره قشم با شتاب بیشتری نسبت به گذشته دنبال می شود و در همین راستا ۲۵ پروژه در این حوزه به بهره برداری شد.

در این آیین افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت شهر قشم، شیخ محمد امینی، امام جمعه اهل سنت طبل،  احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، محمد محمدحسینی، فرماندار شهرستان قشم و جمعی از مسوولان شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.