هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
عملیات ترمیم شکستگی خط لوله انتقال گاز بستر رودخانه گچین در حال اتمام راه دیگری جز دانش بنیان کردن صنایع نداریم مثبت شدن کرونای دو عضو تیم ملی قایقرانی در اردوی بندرخمیر هوای سرد در هرمزگان همچنان ماندگار خواهد بود

شناسایی نخستین مورد مثبت اومیکرون در جزیره کیش

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از شناسایی نخستین مورد مثبت اومیکرون در جزیره کیش خبرداد.

 بازخبر/   دکتر فاطمه نوروزیان صبح امروز (۱۹ دی ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: نخستین مورد مثبت اومیکرون ویروس جهش یافته آفریقایی در کیش شناسایی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: هم اکنون در تمام شهرستان‌های استان هرمزگان مبتلایانی از این سویه شناسایی شده و جزیره کیش آخرین نقطه‌ای بود که در بین مبتلایان کرونای آن سویه اومیکرون مشاهده شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه سرعت سرایت این سویه توصیه بر این است که مردم با توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از شیوع بیشتر این ویروس شوند، تصریح کرد: مطالعات سازمان بهداشت جهانی نیز نشان می‌دهد که موارد بستری سویه اومیکرون در حال رشد است.

نوروزیان بیان کرد: با وجود هشدارهای مداوم اغلب مردم تصور می‌کنند، تزریق دُزهای دوم و سوم واکسن کرونا باعث افزایش ایمنی بدن آن‌ها می‌شود و با همین تفکر دچار عادی انگاری رعایت شیوه نامه های بهداشتی شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ مورد از بیماران کرونایی در هرمزگان از نوع ویروس آفریقایی (اومیکرون) و بقیه نیز ویروس های انگلیسی و هندی است، اضافه کرد: تاکنون ۱۲۲ مورد مثبت کرونای میکرون در هرمزگان شناسایی شده است

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.