بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگاد قشم افتتاح شد ضرورت برنامه‌ریزی‌ عملیاتی اعزام زائران هرمزگانی به پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) شعب تأمین اجتماعی هرمزگان پنج‌شنبه و جمعه فعال هستند انجام پرواز فوق‌العاده بندرعباس به دمشق پس از ۱۲ سال

تاثیر ۸۰ درصدی واکسن یادآور در پیشگیری از علائم شدید اُمیکرون

نتایج یک بررسی نشان می دهد: دُز یادآور واکسن کرونا حداقل ۸۰ درصد در پیشگیری از بروز علائم شدید سویه اُمیکرون موثر است.

بازخبر/  محققان انگلیسی تاثیر احتمالی دُز یادآور واکسن کووید-۱۹ را روی سویه اُمیکرون مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و اظهار داشتنند که دُز یادآور می‌تواند حدود ۸۵ درصد در برابر نوع شدید بیماری‌ مصونیت ایجاد کند. این مصونیت کمی کمتر از واکسن هایی است که در برابر انواع قبلی کووید ارائه شده است. اما همچنان دُز یادآور می تواند بسیاری از افراد را از خطر بستری شدن در بیمارستان دور نگه دارد.

مدل‌ ارائه شده توسط محققان انگلیسی بر اساس اطلاعات محدود در مورد سویه اُمیکرون است. به گفته آنان تا زمانی که اطلاعات واقعی و بیشتری در مورد این سویه جدید که به سرعت در حال گسترش است، جمع آوری نشود، نمی توان با قطعیت اظهار نظر کرد.

کارشناسان هنوز در تلاشند تا به این موضوع پی ببرند که سویه اُمیکرون به چه میزان خفیف یا شدید خواهد بود.

واکسن ها به بدن آموزش می دهند که چگونه با بیماری کووید-۱۹ مبارزه کند. اما واکسنهای موجود برای مقابله با سویه اُمیکرون که دارای تعداد قابل توجهی جهش است طراحی نشده‌اند.

هرچند محققان انگلیسی به منظور غلبه بر سویه جدید کروناویروس به مردم توصیه کرده اند که دُز یادآور را برای ایجاد سطوح بالاتر آنتی بادی برای مبارزه با ویروس تزریق کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، نتایج مطالعات حاکی از کاهش ۲۰ تا ۴۰ برابری توانایی آنتی‌بادی‌ها در از بین بردن ویروس در افرادی است که دو دُز واکسن تزریق کرده‌اند. محققان انگلیسی این فرضیه را مطرح کرده اند که اثربخشی واکسن علیه سویه اُمیکرون کاهش خواهد یافت. همچنین حتی با تزریق دُز یادآور مصونیت در برابر نوع شدید سویه اُمیکرون ممکن است حدود ۸۰ تا ۸۵.۹ درصد باشد که این رقم در مورد سویه دلتا ۹۷ درصد بوده است.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.