هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
هرمزگان نگران تر از قبل/هر آنچه از “پشه آئدس” باید بدانید مرادی: باید سالیانه یک میلیون اشتغال زایی داشته باشیم بچه دار شدن ۲۰۰ زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری هرمزگان اعطای ۲۲ دستگاه کانکس به مدارس مناطق زلزله زده هرمزگان
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان تأکید کرد

برخورد جدی با کسانی که توسعه را به سمت تخریب غیر قابل جبران محیط زیست می‌برند

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: با کسانی که توسعه را به سمت تخریب غیر قابل جبران محیط زیست، آلودگی و از بین بردن تنوع زیستی می‌برند مقابله و جلوگیری کنیم.

بازخبرحبیب مسیحی تازیانی صبح امروز (۲۷ مهرماه) در نشست با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان، افزود: موضوع حفظ محیط زیست به عنوان یک امر به معروف و جلوگیری از تخریب آن بعنوان یک نهی از منکر است.

وی اظهار کرد: کشور ما نسبت به  کشورهای توسعه یافته از قوانین و مقررات جامعی پیرامون حفظ محیط زیست برخوردار است و صراحتا یک اصل از قانون اساسی برای حفظ محیط زیست و تضمین پایداری و مداومت بر توسعه، پیش بینی شده است ولی در اجرا ضعف هایی وجود دارد که با بهره گیری از توان و ظرفیت مردم و نخبگان می توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان اضافه کرد: امروزه می‌توان با ترویج امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حفظ محیط زیست و عواملی که باعث تخریب شده است، معضلات این حوزه را حل و با کسانی که توسعه را به سمت تخریب غیر قابل جبران محیط زیست، آلودگی و از بین بردن تنوع زیستی می‌برند مقابله و جلوگیری کنیم.

همچنین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفظ و سلامت محیط زیست برای آحاد مردم و از آنجایی که ماموریت سازمان محیط زیست هم سو با تاکیدات ستاد امر به معروف و نهی از منکر است، جهت اشاعه معروفات و جلوگیری از بروز منکرات در همین راستا ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجوز تشکیل گروه های تخصصی با محوریت محیط زیست را صادر می کند.

کریمی در خصوص رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از محیط زیست تاکید کرد: منویات مقام معظم رهبری می بایست در تمام سازمان ها، نهاد ها و ادارات به مرحله اجرا برسد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی با بیان اینکه امر به معروف باید همگانی شود افزود: یکی از اهداف تشکیل شورای ادارات اموزش و عمومی کردن احیای این فریضه در جامعه می باشد.در بعضی از حوزه ها با توجه به اهمیت موضوع ، گروه های تخصصی برای فعالیت در آن زمینه تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست با آلودگی کارخانه ها، آلودگی خاک، آب و هوا سر و کار دارد، بسیار مهم است، اضافه کرد: منشور اخلاقی محیط زیست بسیار مهم است و کارکنان باید به خوبی آن را مطالعه کنند و به اجرا در بیاورند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.