هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
چرا واکسن آسترازنیکا کم شد؟ میزبان جام جهانی از ایران عقب افتاد! حرف‌های مشکوک درباره امیر قلعه‌نویی مشکل فوتبالیست هرمزگانی در بستر بیماری برطرف می شود؟

افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تداوم رشد آمار عملیاتی در بنادر شرق هرمزگان طی چهار ماه نخست سال خبر داد و گفت: جهش ۴۶ درصدی صادرات غیرنفتی مبین گسترش تبادلات با کشورهای حوزه خلیج فارس است.

بازخبر/ حمیدرضا محمدحسینی تختی صبح امروز (۱۲ مردادماه) ضمن تشریح عملکرد چهار ماهه بنادر شرق هرمزگان اظهار داشت: در حوزه تخلیه و بارگیری کالا در این بنادر  رشد ۲۹ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال قبل به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۸۷۵ هزار و ۲۹۵ تن کالای تخلیه و بارگیری شده، بیش میزان با  ۶۶۶ هزار تن  و رشد ۴۶ درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۰۸ هزار تن دیگر مربوط به کالاهای نفتی بوده که از پایانه های دریایی شرق استان به کشور های حوزه خلیج فارس صادره شده است.

محمد حسینی تختی  عمده کالاهای غیر نفتی  صادر شده از بنادر شرق استان را انواع میوه و تره بار، گوگرد، آهن آلات و مصالح ساختمانی و مواد غذایی عنوان کرد که به مقاصد کشورهای عمان  و امارات بارگیری شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حوزه ترانزیت نیز مطابق آمار ها، میزان  ۲۱ هزار و ۵۲۳ تن کالا غیر نفتی با نرخ رشد ۴۸ درصدی در ۴ ماهه نخست سال ۱۴۰۰  ترانزیت شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در خصوص رعایت الزامات بهداشتی و مراقبتی در شرایط متاثر از دلتا ویروس، عنوان کرد: کلیه دستور العمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا از همان ابتدا تاکنون به صورت مستمر در بنادر مسافری و تجاری  مطابق با دستور العملها  ابلاغی ستاد مقابله با کرونا اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، بنادرشرق استان هرمزگان با برخورداری از  ۵ بندر فعال  نقش مهمی را در سپهر اقتصادی کشور ایفا نموده و گستره دریایی خلیج فارس و تا بخشی هایی از سواحل مکران و دریای عمان را در اختیار دارد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.