هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
چرا واکسن آسترازنیکا کم شد؟ میزبان جام جهانی از ایران عقب افتاد! حرف‌های مشکوک درباره امیر قلعه‌نویی مشکل فوتبالیست هرمزگانی در بستر بیماری برطرف می شود؟
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

مشکلات فعلی جامعه یک‌شبه به‌وجود نیامده است

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: میزان کم تولید برق در این دولت برای دولت آینده مشکلاتی به بار خواهد آورد و بایستی نسبت به این موضوع حساس باشیم.

بازخبر/ حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده صبح امروز (دوم مردادماه)  با بیان اینکه نگاه رهبری به مسئله حج نگاه کنش گرانه و مطالبه گرانه است و بعنوان رهبر جامعه اسلامی دل نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را دارند که نشان از اهمیت مسئله حج است، اظهار کرد: ما ممکن است اربعین را تعطیل کنیم اما حج آنقدر مهم است که در نظام حاکمیتی اسلام اگر یک روزی هیچ کسی حج نرود حاکم اسلامی باید با پول دادن به مردم، مردم را موظف کند که حج تعطیل نشود.

وی با اشاره به اینکه حکومت خود باید برای عدم تعطیلی حج اقدام کند، اضافه کرد: ۲ نکته در پیام رهبری وجود داشت اول توجه به عمق معارف حج و دوم اینکه دل مومنین هرچند که جسمشان در حج نباشد بایستی در گرو حج و یاد خدا باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه ما برای دولت آینده اولویت‌هایی داریم؛ اولا کار و تلاش و انگیزه بیشتری با تکیه بر عنصر جوانان مورد نیاز است تا شرایطی را به وجود آورد که خلاها پر شود، خاطرنشان کرد: اگر مشکل برق و آب وجود دارد یک شبه وجود نیامده است و طی پروسه زمانی به وجود آمده است.

وی ادامه داد: هر دولتی موظف است که بخاطر افزایش جمعیت و افزایش صنایع تولید برق را افزایش دهد اما متاسفانه از دولت‌های گذشته تاکنون این دولت کمترین افزایش تولید را با ۲۳ درصد داشته است و افزایش تولید ۷۸ درصدی دولت قبل موجب شد که نارسایی در حوزه قبل خودش را نشان دهد اما در اواخر دولت فعلی با رشد برق و نیازهای موجود به مشکل بر خوردیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده اضافه کرد: عدم احساس ضعف در برق تاکنون را حاصل تلاش‌های دولت قبل دانست و دولت یازدهم و دوازدهم کم کارترین دولت در حوزه تولید برق است؛ میزان کم تولید برق در این دولت برای دولت آینده مشکلاتی به بار خواهد آورد و بایستی نسبت به این موضوع حساس باشیم.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: امیرالمومنین علی علیه السلام وقتی می‌خواهند عملکرد دولت خود را برای مردم تشریح کنند می‌فرمایند”در دوران کوتاه حکومت ۳ مشکل شما را حل کردم، مسکن، آب شرب و نان گندم” و این نتیجه سیاستگذاری‌های حکومت امیرالمومنین(ع) بود که متاسفانه این شعار تامین مسکن، آب شرب و نان را مارکسیست‌ها از ما دزدیدند.

وی با بیان اینکه دولت‌ها باید به فکر باشند و فقط دنبال کارهای اورژانسی مانند آبرسانی با تانکر در خوزستان نباشند؛ طی این سال‌ها باید اقدام می‌شد هر چند اقداماتی هم شده اما پروژه‌ها نیمه تمام است اما اینها عذر ما را برطرف نمی‌کند، عنوان کرد: نگاه جدی به اقشار ضعیف جامعه، مبارزه با فساد در جهت تحقق عدالت اجتماعی و رفع مشکلات اشتغال جوانان مهم‌ترین مسائلی است که باید در دستورکار دولت آینده قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره دهه ولایت غدیر را محور وحدت، محبت و امنیت جهانی دانست و افزود: امروز انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در پرتو غدیر حاصل شده و انقلاب اسلامی شعاع و پنجره‌ای است که از غدیر به سوی ملت ما باز شده است و باید قدر بدانیم.

وی ادامه داد: مسلمین باید غدیر را نقطه ثقل بدانند، مسئله محبت اهل بیت علیهم السلام می‌تواند محور وحدت باشد و یکی از تاکیداتی که من در بحث غدیر به مردم دارم بحث اطعام این روز است؛ ما در رابطه با اطعام عاشورا حدیث و آیه برای اطعام نداریم اما در غدیر از طرف اهل بیت به اطعام سفارش شده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه اگر می‌خواهید غدیر زنده بماند و در روح و جان جوانان ماندگار شود اطعام را در این ایام جدی بگیریم، اظهار کرد: دوران نوجوانی و جوانی مهم‌ترین دورانی هستند که باید اولیا بر تربیت و رفتار فرزندان خود نظارت کنند و جنبه معنوی روح جوان و نوجوان را تعالی بخشند چرا که قلوب جوانان بکر و تازه است و می‌توان به بهترین شکل ممکن آن را به معنویت سوق داد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.