هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان

علائم شایع کرونای دلتا چیست؟

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت:سرعت انتشار ویروس کرونای دلتای هندی ۱۳۰ درصد از ویروس چینی بیشتر است

بازخبر/  دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، افزود: با جان باختن ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۴۹۸ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه ۱۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۸۰۳ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند، اظهار کرد: از مجموع بستری ها، ۹۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۰ نفر از آن‌ها وخیم است.

وی در خصوص علائم خاص ویروس کرونای هندی با اشاره به اینکه مهمترین آن ها سردرد، گلودرد و آبریزش بینی از علائم شایع کرونای دلتا است، اظهار کرد: این علائم را علائم روزهای نخست بیماری است و در صورت مراجعه دیرهنگام بیمار و مصرف نکردن دارو ممکن است به درگیر ریوی بینجامد و علائمی شبیه تب و سرفه نیز به علائم آن افزوده شود.

نوروزیان با اشاره به اینکه شهروندان در صورت مشاهده علائم شبیه سرماخوردگی سریعاً به مراکز ۱۶ ساعته در سراسر استان مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: این مراکز همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب فعالند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس کرونای دلتای هندی ۱۳۰ درصد از ویروس چینی بیشتر است، عنوان کرد: مردم در صورت ابتلا به این ویروس قرنطینه خانگی را جداً رعایت کنند.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.