هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان

واکنش به ادعای دستکاری نمرات امتحانات نهایی

تسنیم نوشت: مسئولان وزارت آموزش و پرورش ماجرای درخواست از مصححان امتحانات نهایی برای دادن نمرات بهتر به دانش آموزان را رد کردند.

بازخبرسیدجلال موسوی خطیر مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصاحبه‌ای مدعی شده است « حتی من شنیده‌ام که رئیس آموزش و پرورش در برخی استان‌ها، از مصححان خواسته نمرات بهتری بدهند تا دانش‌آموزان استان در کنکور رتبه بهتری بیاورند.»

در همین رابطه محمد حسین کفراشی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا نمرات امتحانات نهایی با دستور مدیران استان‌ها دستکاری می‌شوند؟ اظهار کرد: اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و تا به حال این موضوع را نشنیده‌ام. تصحیح سوالات امتحانات نهایی کلید دارد و اینگونه نیست هر فردی هر طور که خواست برگه‌ها را تصحیح کند؛ دو مصحح برگه‌های امتحانی را تصحیح می‌کنند و اگر اختلاف نمره داشتند نفر سوم آن را تصحیح می‌کند و اینگونه نیست که یک استان بسیار آسان بتواند در نمرات دخل و تصرف کند.

وی افزود: امسال امتحانات نهایی به صورت حضوری برگزار شد و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا به منظور همراهی با دانش آموزان ۳۰ درصد از محتوای کتاب‌های درسی حذف شده است.

همچنین خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش نیز با تکذیب این موضوع دستکاری نمرات امتحانات نهایی با دستور مدیران آموزش و پرورش استان ها، متذکر شد: امتحانات نهایی استانداردهای لازم را دارد و نتایج آن قابل اتکاست، هر فردی تمایل دارد حاضریم فرآیند کار را تشریح کنیم.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا این وزارتحانه توان توسعه امتحانات نهایی را دارد؟ متذکر شد: اگر منابع کافی در اختیارمان قرار بگیرد توان آن را  داریم. یک میلیون معلم در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند که تعداد زیادی مدرک دکترا، فوق لیسانس و لیسانس داشته و افراد توانمندی هستند بنابراین منابع انسانی و دانش فنی را به اندازه کافی در اختیار داریم و منابع مالی باید در اختیار قرار بگیرد تا تجهیزات و امکانات را تامین کنیم همچنین حق الزحمه طراحان سوال ، مجریان و مصححان برگه‌های امتحانی پرداخت شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.