هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان
استاندار هرمزگان:

۹ شهرستان هرمزگان در وضعیت قرمز کرونا/آمادگی تزریق روزانه ۴۰ هزار واکسن وجود دارد

استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهرستان استان هرمزگان، گفت: تاکنون در هرمزگان، ۸۱ هزار نفر دوز اول و ۶۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و با تدابیر دانشگاه علوم پزشکی استان، آمادگی تزریق روزانه ۴۰ هزار واکسن در هرمزگان ایجاد شده است.

بازخبر/فریدون همتی صبح امروز(۳۰ خردادماه) در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، حضور باشکوه، با عظمت و حماسی ملت ایران در انتخابات را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه آحاد مردم تبریک گفت و بیان کرد: مردم با این حضور شکوهمند در انتخابات، پیروزی بزرگ و حماسه ای عظیم را برای ایران اسلامی رقم زدند.

وی ادامه داد: این مشارکت و حماسه بزرگ مردم در انتخابات، موجب خوشحالی همه ملت و دوستداران انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

استاندار هرمزگان افزود: این حضور حماسی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، موجب پیشرفت و موفقیت بیشتر کشورمان در عرصه‌های مختلف خواهد شد.

همتی با تاکید بر اینکه برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا در هرمزگان، نیاز به همکاری بیشتر مردم داریم، تصریح کرد: در این راستا رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری و لازم است و باید مراقبت ها بسیار افزایش یابد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به بیش از ۹۵ درصد برسد تا شیوع بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنیم.

وی با اشاره به ادامه روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در هرمزگان، عنوان کرد: در هفته گذشته، تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در هرمزگان از ۹۰۰ نفر به هزار و ۱۷۳ نفر رسید که نشان می‌دهد باید مراقبت بیشتری در برابر این بیماری داشته باشیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان در قرنطینه هستند که از آنها انتظار داریم با رعایت دوره قرنطینه، به حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگران کمک کنند.

همتی با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهرستان استان هرمزگان، اظهار کرد: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های حاجی‌آباد و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی اضافه کرد: مردم باید فعالیت‌های خود را بر مبنای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنظیم کنند، تا هرمزگان از شرایط قرمز شیوع کرونا، خارج و سلامت مردم حفظ شود.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: تاکنون در هرمزگان، ۸۱ هزار نفر دوز اول و ۶۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و با تدابیر دانشگاه علوم پزشکی استان، آمادگی تزریق روزانه ۴۰ هزار واکسن در هرمزگان ایجاد شده است که با واکسن های تولید داخلی و ورود واکسن های خریداری شده، سهمیه استان نیز بیشتر خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.