هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بازنشسته‌ها منتظرند! رهبر انقلاب: امیدواریم این سرآغاز برای ملت ایران مبارک باشد سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای خبرنگاران هرمزگان باز شد افزایش ۴۸ درصدی فعالیت‌های ترانزیتی در بنادر شرق هرمزگان

از برخورد با متخلفین انتخاباتی تا پیگیری یک تولد منجر به فوت ۲ نفر در بندرعباس

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان تأکید کرد، همچنانکه حضور پرشور مردم در پای صندوق های رأی بسیار مهم است ، سلامت برگزاری انتخابات و اجرای عدالت در تبلیغات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بازخبر/ علیرضا احمدی منش صبح امروز(۲۲ خردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: به همین منظور هر گونه فعالیت انتخاباتی تحت رصد و نظارت دادگستری و دستگاه های نظارتی قرار دارد و با جرائم و تخلفات این حوزه سریع و به شدت برخورد می شود.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان گفت: از آنجایی که قانونگذار با وضع قوانین اهداف مشروعی داشته که می بایست رعایت شود مراعات قوانین توسط کلیه نامزدهای محترم انتخاباتی و هوادارانشان الزامی است و با توجه به اینکه تذکرات لازم قبل از شروع زمان تبلیغات به کاندیداهای محترم همچنین موسسات تبلیغاتی ابلاغ شده و موسسات تبلیغاتی متخلف نیز که علی رغم تذکرات داده شده مرتکب جرم می شوند، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

احمدی منش همچنین بیان کرد: با عنایت به شیوع بیماری کرونا در استان و شهرستان بندرعباس، حسب گزارشات دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری هر گونه جلسه و میتینگ در اماکن مسقف ممنوع بوده و نامزدهای محترم صرفا در فضای باز و با گنجایش حداکثر ۳۰ درصد فضا مجاز به تبلیغات خود هستند و در صورتی که به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی عدم رعایت مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در حوزه انتخابات موجب تهدید علیه بهداشت عمومی شود، برگزار کنندگان این جلسات ناقض قانون تلقی شده و تحت تعقیب و مجازات قرار می گیرند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در پایان تصریح کرد: از کلیه داوطلبان و هواداران آن‌ها تقاضا می شود قوانین موضوعه در این حوزه را رعایت و به برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم در استان و به ویژه شهر بندرعباس کمک کنند.

احمدی منش در ادامه بر لزوم اجرای دستور العمل های بهداشتی توسط تمامی شهروندان با توجه به شروع موج جدید انتشار ویروس کرونا در بندرعباس ، تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری برخی مجالس و مهمانی ها بدون رعایت دستور العمل های بهداشتی اظهار کرد: حسب گزارش واصله از سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در خصوص برگزاری یک مراسم جشن تولد و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در آن که منجر به فوت فردی ۳۷ ساله و مادر وی شده است، با صدور دستورات لازم، پرونده ای به شعبه ویژه قتل دادسرای بندرعباس ارجاع و مراتب به منظور رسیدگی به موضوع تسبیب در قتل، هم اکنون در حال پیگیری است.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.