هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان از طریق سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی اعلام نتایج آراء ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی مراکز شهرستان‌های هرمزگان محدودیت تردد شبانه ۲۹ خردادماه در هرمزگان اعمال نشد/نگران پیامک‌ ثبت تخلف نباشید نخستین دوره دریانوردی افسردوم کشتی های اقیانوس پیما در هرمزگان آغاز شد

مادران باردار در معرض عوارض بیشتر ناشی از بیماری کووید ۱۹ قرار دارند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: مادران باردار به دلیل ضعف سیستم ایمنی در بارداری در معرض عوارض بیشتر ناشی از بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

بازخبر/دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، افزود: در دهمین روز از خردادماه، با جان باختن شش بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۲۷۵نفر رسید.

وی تصریح کرد: ۱۴۱بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۵۱۹ نفر در بیمارستانهای استان تحت مراقبتند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: از مجموع بستری ها، ۷۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۷ نفر از آنها وخیم است.

وی با بیان اینکه مادران باردار به دلیل ضعف سیستم ایمنی در بارداری در معرض عوارض بیشتر ناشی از بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، اظهار کرد: لازم است مادران باردار اصول خودمراقبتی صحیح را به درستی آموخته و بدان عمل کنند، از حضور در دورهمی های خانوادگی بپرهیزند و مراقبت های بهداشتی دوران بارداری خود را به موقع دریافت کنند.

نوروزیان با اشاره به اینکه مادران باردار حتما هنگام مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت از ماسک های طبی استاندارد استفاده کنند، عنوان کرد: حفظ رعایت فاصله با سایرین، عدم شرکت در مراسمات عروسی، تولد، عزا و سایر تجمعات، مراجعه به پزشک، ماما و یابهورز محل سکونت خود در صورت بروز کوچکترین علامت از دیگر اقداماتی است که مادران باردار باید رعایت کنند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت آغاز به موقع درمان کرونا از مادران باردار خواست ضمن کنترل و مدیریت استرس خود و مراجعه زودهنگام به پزشک، از بروز عوارض ناگوار بعدی پیشگیری نموده و دوره بارداری خود را به سلامت سپری کنند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.