هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
روش شرکت امنیتی صهیونیستی برای تضعیف برجام شما عموسامی یا عموتام!؟ توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول و دور از واقعیت آمریکا حق ندارد برای سیاست‌های ایران در منطقه تعیین تکلیف کند/حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می داریم

اروپایی‌ها مشخص کنند آیا بدون آمریکا قادر به حفظ ساختار حقوقی برجام هستند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی‌ها به لحاظ حقوقی باید درباره ادامه برجام تکلیف خود را مشخص کنند که آیا بدون آمریکا قادر به حفظ ساختار حقوقی برجام هستند؟

بازخبر / علیرضا رحیمی با بیان اینکه با خروج آمریکا از ۱+۵ ساختار حقوقی ۱+۵ مخدوش شده است، گفت: شرکای آمریکا باید درباره این ساختار حقوقی تصمیم بگیرند که آیا تمایل به ادامه برجام دارند یا خیر.

وی افزود: از طرفی دیگر تعهدات ایران بر پایه برجام است و تا زمانی که برجام معتبر است، ایران به این تعهدات پایبند خواهد بود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اروپایی‌ها به لحاظ حقوقی باید درباره ادامه برجام تکلیف خود را مشخص کنند که آیا بدون آمریکا قادر به حفظ ساختار حقوقی برجام هستند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: دولت علی رغم اظهارات رئیس جمهور، باید به صورت رسمی وارد مکاتبات با اروپایی‌ها شود و این درخواست به اتحادیه اروپا منعکس شود.

رحیمی تاکید کرد: همچنین دولت باید با دبیر کل سازمان ملل درباره تعیین تکلیف برجام مکاتبه داشته باشد.

این نماینده مجلس بیان داشت: قاعدتاً مجموعه تصمیم‌گیری‌ها درباره انفعال اروپایی‌ها در قبال ادامه برجام، باید در هیئت نظارت بر برجام اتخاذ شود لذا نگاه ما این است که هر چه قدم‌های ما در ادامه راه محکمتر و شفاف‌تر باشد هم به نفع مصالح ملی و هم امنیت ملی ما خواهد بود.

میزان/
پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.