هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
فرصت‎طلبی برخی افراد پس از انتشار فیلم درگیری مامور زن ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نمی‌شود بولتون به اروپایی‌ها درباره برجام چه گفت؟ اجرای نمایش تئاتر خواجه عطا در بندرعباس
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد

لزوم به کارگیری ظرفیت هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی گفت: هنرمندان بسیاری از واقعیت‌های عینی جامعه را در قالب هنر به عموم مردم معرفی و تبیین کنند.

بازخبر / حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد امروز  در بندرعباس با اشاره به رسالت و وظایف هنرمند متعهد انقلاب اسلامی اظهار داشت: این قشر از جامعه باید مسائل و واقعیت‌های عینی جامعه را برای مردم به تصویر بکشند و یا از طریق قلم و هر روش دیگر هنری آثار ماندگاری را در این زمینه خلق کنند.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و آثار شوم آن در جامعه اسلامی افزود: هنر این ظرفیت را داراست که در عرصه مهار  و کاهش آسیب‌های اجتماعی بتوان از آن بهره برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی در هم تنیده‌اند، تصریح‌ کرد:  بسیاری از واقعیت‌های امروزی جامعه را می‌توان در قالب هنر به عموم مردم معرفی و تبیین کرد.

انصاری‌راد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی تهدیدکننده جامعه از دیدگاه مقام معظم رهبری نظیر اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، حاشیه‌نشینی و مناطق آسیب‌پذیر تاکید کرد: هنرمندانی که با آحاد مردمی در ارتباطند، می‌توانند از شیوه‌های مختلف هنری، برخی از معضلات اجتماعی از قبیل بزهکاری‌ها، ناهنجاری‌ها و کجروی‌های اجتماعی به جامعه معرفی و تبیین کنند و آثاری فاخر و ماندگار را از طریق تصویر، نگارش و دیگر رشته‌های هنری به یادگار بگذارند.

وی در ادامه، تهیه و اجرای تئاتر و تولید فیلم، حضور در مناطق آسیب‌پذیر، ارتباط جدی و مستمر با جوانان و اجرای ویژه برنامه‌هایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب‌پذیر را از دیگر وظایف هنرمندان متعهد انقلاب اسلامی و اهداف بکارگیری هنر در مهار آسیب‌های اجتماعی در جامعه برشمرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، بر حضور پرطراوت، شاداب و فعال در عرصه فضای مجازی تاکید کرد و افزود: این امر مهم نه تنها در هفته هنر بلکه در طول سال باید تداوم داشته باشد.

انصاری‌راد ادامه داد: امروزه برخی از برنامه‌های فضای مجازی مخرب بوده و افرادی با ارائه کلیپ‌های نامناسب، جوانان و نوجوانان را به گمراهی می‌کشانند، اما هنرمندان متعهد انقلاب اسلامی می‌توانند از طریق ساخت و انتشار کلیپ‌ها و فیلم‌های کوتاه اما پرمحتوا و جذاب در فضای مجازی، واقعیت‌های عینی جامعه، نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم را در قالب هنر به تصویر بکشند.

وی همچنین، تحقق این مهم را نیازمند مشارکت جدی جامعه هنرمندان استان هرمزگان دانست و خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان در طول سال قابل تقدیر است.

 

 

 

فارس/

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.