هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
استقبال بندرعباس از بهار ۹۷ / دایره تی وی از تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی توسط مأموران ناجا تا احضار شاهدان صحنه جنایت عادت وحشتناک استقلال شفر/ این نقطه ضعف نیست؟ تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم‌های جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات

دفاع ترزا می از سیاست‌های عربستان و سفر بن سلمان به انگلیس

نخست‌وزیر انگلیس، علاوه بر حمایت از سفر جنجالی ولیعهد عربستان به لندن از سیاست‌های او در یمن هم حمایت کرد.

بازخبر  /  «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس، علی‌رغم اعتراضات به سفر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان به آن کشور از این سفر دفاع کرده است.

ولیعهد عربستان روز چهارشنبه قبل از دیدار با ترزا می، در کاخ باکینگهام با ملکه انگلیس دیدار کرد. معترضان، مقابل ساختمان دفتر ترزا می، تجمع کرده و اعتراضشان به سیاست‌های عربستان اعلام کردند.

تخست‌وزیر انگلیس، علی‌رغم این در اظهاراتی در پارلمان نه تنها از سفر سه روزه بن سلمان به انگلستان، بلکه از سیاست‌های جنجالی او در یمن هم حمایت کرد.

می گفت: «ارتباطی که ما با عربستان سعودی داریم، تاریخی است که ارتباطی مهمی است و جان صدها نفر در این کشور را نجات داده است.

عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، این کشور فقیر عربی را هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان و گسترش فقر و بیکاری و آوارگی و بیماری‌های واگیردار در یمن منجر شده است.

انگلستان از زمان آغاز جنگ یمن مجوز فروش بیش از ۶٫۴ میلیارد دلار تسلیحات اعم از جنگنده، بمب و موشک به عربستان را صادر کرده است. لندن و ریاض در ماه سپتامبر یک توافقنامه دفاعی جدید امضا کردند.

ترزا می گفت: «دخالت آنها در یمن، به درخواست دولت قانونی یمن که تحت حمایت شورای امنیت قرار دارد صورت گرفت و به همین دلیل ما هم از آن حمایت می‌کنیم.»

موسسه خیریه «نجات کودکان» در انگلیس با نصب مجسمه‌ای از یک کودک در نزدیکی ساختمان پارلمان تلاش کرد توجه‌ها را به سمت کشتار کودکان در یمن با بمب‌های انگلیسی جلب کند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.