هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
بررسی احتمال خروج ایران از برجام توسط «الجزیره» سرمقاله اشپیگل: وقت مقاومت اروپا در برابر آمریکا است/ خروج از برجام، ایران را متحد می‌کند برکات مذاکرات/ نگاهی به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره «عدم اعتماد به آمریکا» اگر فارسی‌ستیزی انگلیس نبود، فارسی بین چند زبان نخست دنیا بود

چرا مسلمان جزو اولویت‌های برانکو نیست؟

سرمربی پرسپولیس در بازی های اخیر ترجیح داده که هافبک بازیساز خود را نیمکت نشین کند و این مسئله شبهاتی را به همراه داشته است.

بازخبر /  برانکو در آخرین مصاحبه‌اش در خصوص اینکه آیا مشکلی بین او و مسلمان به وجود آمده که باعث نیمکت نشینی اش شده گفت: چه توضیحی باید بدهم، امروز شما در تمرین بودید. آیا مشکلی دیدید ؟ چرا در مورد کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی که بازی نمی کنند سؤال نمی پرسید؟! او بازی نمی کند؛ چراکه فعلاً نفرات دیگر در اولویت هستند…

بحث شایعات داغ است. عده ای غیبت او را مربوط به حضورش در منزل حسین هدایتی می‌دانند. برخی نیز معتقدند که او علاقمند است که به مهدی طارمی بپیوندد.

سوال این است که اولویت های برانکو چیستند؟ برای پاسخ به این سوال باید نگاهی به فلسفه فوتبال مرد کروات بیاندازیم:

۱/ برانکو هنوز حسرت از دست دادن یک قهرمانی در روز آخر را دارد. او می‌توانست امسال سومین قهرمانی پی در پی خود را جشن بگیرد اما این اتفاق نیفتاد زیرا پرسپولیس در نخستین فصل حضور برانکو در ضد حمله‌ها براحتی گل می‌خورد و سرانجام همین گل‌های ساده باعث شد که نایب قهرمان شود.

برانکو از شاگردانش می خواهد در کارهای تدافعی همه تیم شرکت کنند و در بسیاری از اوقات شاهد بودیم که مردانی چون منشا و علیپور در محوطه هیجده قدم خودی هستند. از این رو در میانه میدان نیاز به دو هافبک تدافعی را حس کرده است زیرا با توجه به خواص هجومی شجاع خلیل زاده و سن سید جلال نیاز مند است که یکی از این هافبک های میانی جای خالی این دو را در فاز تهاجمی تیم پر کند کاری که ربیع خواه آن را انجام می‌دهد. پس حضور دو هافبک تدافعی اولویت اول برانکو است.

۲/ برانکو سرعت دادن به بازی را مهم می داند و در نتیجه اولویت با بازیکنانی است که سرعت انتقال توپ را نگیرند و شاید به همین دلیل بود که رفتن سروش رفیعی او را نگران نکرد و شاهدیم که مردان کناری زمین یعنی زوج های امیری و انصاری و همینطور محرمی و احمد زاده بازیکنان تکنیکی هستند که سرعت انتقال بالا ئی دارند و مسلمان معمولا دارای مکث در حرکاتش است.

۳/ اولویت سوم برانکو جنگ های فیزیکی است. پرسپولیس برانکو معمولا در دقایق آخر بازی گل زده است چون توان فیزیکی تیم مقابلش تمام شده است. بازی‌های پرسپولیس معمولا نیمه اول درگیری و نیمه دوم دارای موقعیت بیشتر بخاطر ضعف قدرت بدنی حریفان است. مسلمان نسبت به مردانی چون امیری و احمد زاده و نور الهی و نعمتی و… در این ویژگی عقب است.

باید نگاه به غیبت مسلمان یک نگاه فنی باشد و از یاد نبریم در بازی با پیکان مسلمان با شوتهای بی هدف و افت چشمگیرش در نیمه دوم باعث شد که برانکو اولویت های دیگری را در نظر گیرد.

نامه

پسندیدم(2)نپسندیدم(1)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.