هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
روش شرکت امنیتی صهیونیستی برای تضعیف برجام شما عموسامی یا عموتام!؟ توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول و دور از واقعیت آمریکا حق ندارد برای سیاست‌های ایران در منطقه تعیین تکلیف کند/حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می داریم

پرسپولیس به دنبال تاریخ‌سازی/ استقلال و رسیدن به مربع قدرت؟

هفته بیستم لیگ برتر خلیج فارس با تقابل فیروز کریمی با پرسپولیس آغاز خواهد شد.

بازخبر /  قطار لیگ برتر در حالی فردا (پنج‌شنبه) وارد ایستگاه بیستم می‌شود که در مهم‌ترین دیدار روز اول دو تیم خوب پرسپولیس و گسترش فولاد برابر هم صف‌آرایی خواهند کرد.

تراکتورسازی – سایپا، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه یادگار امام تبریز
در نخستین دیدار هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران و در یکی از مهم‌ترین دیدارهای این هفته شاگردان علی دایی مقابل تراکتورسازی قرار می‌گیرند. تراکتورسازان شرایط مساعدی ندارند و هنوز تکلیف سرمربی آن‌ها مشخص نشده است. مجتبی حسینی با استعفای یحیی گل‌محمدی هدایت تراکتوری‌ها را مقابل نارنجی‌پوشان بر عهده دارد. آنها در سه دیدار اخیر خود تنها یک امتیاز کسب کرده‌اند و با ۲۱ امتیاز در رده یازدهم قرار دارند.
در طرف دیگر شاگردان دایی هفته گذشته موفق شدند کاری را انجام دهند که بسیاری از تیم‌ها در انجام آن ناکام بودند. سایپا توانست در ورزشگاه آزادی در حالی مقابل استقلال به تساوی یک بر یک برسد که دروازه آبی‌پوشان پس از مدت‌ها توسط مدافع سایپا باز شد. تیم علی دایی می‌تواند در صورت کسب سه امتیاز مقابل سایپا خود را موقتا در جایگاه چهارم جدول ببیند و در کورس رقابت برای کسب سهمیه چهارم باقی بماند.

ذوب آهن – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۵، ورزشگاه نقش جهان
شاگردان امیر قلعه‌نویی با روحیه خوبی پا به میدان این مسابقه می‌گذارند. آن‌ها هفته گذشته توانستند داربی اصفهان را از سپاهانی‌ها ببرند و این هفته می‌خواهند دیگر تیم زردپوش لیگ برتر را در خانه شکست دهند. تیم امیر قلعه‌نویی در نیم فصل دوم لیگ برتر فرم خوبی پیدا کرده و تاکنون شکستی را در نیم فصل دوم تجربه نکرده است.
شاگردان کمالوند اما بر خلاف حریف خود عملکرد سینوسی را در هفته‌های اخیر پشت سر گذاشته‌اند. آنها هفته گذشته با نتیجه یک بر یک توانستند پارس جنوبی رده سومی را متوقف کنند. برزیل ایران می‌تواند در صورت پیروزی برابر ذوب‌آهن، خود را به جمع مدعیان کسب سهمیه آسیایی اضافه کنند.

پارس جنوبی جم – استقلال خوزستان، ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی جم
این دیدار داربی جنوب شرق ایران به حساب می‌آید. پارسی‌ها در هشت دیدار اخیر خود تنها یک پیروزی کسب کرده‌اند و از تیم مدعی نیم فصل اول فاصله گرفته‌اند. پارسی‌ها صلابت نیم فصل نخست خود را ندارند و به راحتی به حریفان خود امتیاز داده‌اند. پارس جنوبی می‌تواند در صورت کسب سه امتیاز برابر استقلال خوزستان حداقل به مدت ۲۴ ساعت و با ۳۵ امتیاز به جایگاه دوم بازگردند.
آبی‌پوشان خوزستان که هفته گذشته موفق شدند شاگردان مهاجری را شکست دهند، می‌خواهند دومین پیروزی متوالی خود را جشن بگیرند و خود را از تیم‌های انتهای جدولی جدا کنند. شاگردان عبدالله ویسی که دو سال پیش قهرمان ایران شدند اکنون برای سقوط نکردن می‌جنگند و وضعیت مناسبی ندارند. قهرمان فصل پانزدهم لیگ خلیج فارس در صورت پیروزی برابر پارس، امید زیادی برای بقا خواهد داشت.

پرسپولیس – گسترش فولاد، ساعت ۱۵:۳۰، ورزشگاه آزادی تهران
شاید این دیدار یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته‌های پایانی لیگ برتر باشد. گسترش فولادی‌ها روند خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و با آمدن فیروز کریمی متحول شده‌اند. تیم انتهای جدولی تبریز با به روی کار آمدن فیروز کریمی توانست تا جایگاه هشتم بالا بیاید و در صورت پیروزی برابر پرسپولیس حتی می‌تواند نیم نگاهی به رتبه چهارم داشته باشد.
در سوی دیگر میدان، شاگردان برانکو می‌خواهند زودتر از موعد، خیال خود را از قهرمانی راحت کنند. پرسپولیس در دو بازی گذشته خود با تیم‌های انتهای جدولی به سختی توانسته بود چهار امتیاز کسب کند و اگر می‌خواهد به راحتی مقابل شاگردان فیروز کریمی به برتری برسد باید گلزنی را از همان دقایق ابتدایی شروع کند. گسترش فولاد با ۲۸ امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارد و شاگردان برانکو با ۴۴ امتیاز، رده نخست جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال ایران را در اختیار دارند.

برنامه کامل دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر
پنج‌شنبه ۲۸ دی
تراکتورسازی – سایپا، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه یادگار امام تبریز
ذوب آهن – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۵، ورزشگاه نقش جهان
پارس جنوبی جم – استقلال خوزستان، ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی جم
پرسپولیس – گسترش فولاد، ساعت ۱۵:۳۰، ورزشگاه آزادی تهران

جمعه ۲۹ دی
پدیده – استقلال، ساعت ۱۵، ورزشگاه ثامن مشهد
فولاد – پیکان، ساعت ۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز
نفت تهران – مشکی‌پوشان، ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی تهران
سپیدرود – سپاهان، ساعت ۱۵، ورزشگاه عضدی رشت

ایسنا

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.