هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
از تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی توسط مأموران ناجا تا احضار شاهدان صحنه جنایت عادت وحشتناک استقلال شفر/ این نقطه ضعف نیست؟ تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم‌های جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات حمایت سنی انگلیسی از شیعه لندنی!/ وهابی ها هم حامی فرزند شیرازی شدند!

استاندار هرمزگان : ضرورت استفاده از پیمانکارانی با توان مالی بالا در اجرای پروژه ها / عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم(ص) در بندرعباس آغاز شد

با حضور استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب استان شهرک پیامبر اعظم(ص) شهر بندرعباس آغاز شد.

بازخبر / با حضور استاندار هرمزگان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب استان شهرک پیامبر اعظم(ص) شهر بندرعباس آغاز شد.
استاندار هرمزگان در این مراسم با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی، گفت: مدیران استانی باید به دنبال جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت اجرای پروژه ها باشند و معطل منابع مالی دولتی نمانند.
فریدون همتی افزود: با توجه به توان اندک دولت در بخش منابع مالی، بایستی پیمانکارانی با توان مالی بالا برای انجام سریع تر پروژه های عمرانی انتخاب شوند که بتوانند با منابع مالی خود پروژه ها را پیش ببرند.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم اقدامی مهم در راستای تحقق مهمترین مطالبات مردم در حوزه بهداشت و سلامت است.
همتی تصریح کرد: انتظار داریم پیمانکار این پروژه ضمن برنامه ریزی و مدیریت تامین منابع مالی با تمام توان خود، تلاش کند تا این پروژه در مدت زمانی کمتر به بهره برداری برسد تا پروژه های وابسته به اتمام این پروژه نظیر استفاده از ظرفیت پساب تولیدی در فضای سبز این شهرک نیز انجام شود.
هاشمی تختی: برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن می کنیم
در ادامه این مراسم، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در خانه ملت ضمن قدردانی از آبفای هرمزگان در اجرای این پروژه، اظهار داشت: مسئله مدیریت منابع آبی در کشور و به ویژه استان هرمزگان بسیار جدی است در نتیجه بایستی به جای ریختن پساب تولیدی تصفیه خانه ها به دریا، از این ظرفیت بیشترین بهره را ببریم.
حسین هاشمی تختی افزود: مجمع نمایندگان استان از طریق کمیسیون مجلس تلاش می کند که اعتباری برای این مسئله تخصیص دهد. وی تاکید کرد: ما نمایندگان و مدیریت عالی استان در کنار مدیران استانی هستیم ، از حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی حمایت کرده و فرش قرمز برای آنان پهن می کنیم.

 

همتی : مشکلات اعتباری آبشیرین کن بندرعباس را در سطح استان و کشور پیگیری می کنیم

 

استاندار هرمزگان در بازدید از پروژه آبشیرین کن یکصد هزار متر مکعبی شهر بندرعباس، این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های شیرین سازی آب دریا در سطح کشور است که با استفاده از توان فنی و مهندسی داخلی، پروژه ای در سطح پروژه های اروپایی است.
فریدون همتی، هدف از این بازدید را اطلاع از روند پیشرفت فیزیکی پروژه آبشیرین کن بندرعباس و شناسایی و پیگیری مشکلات و موانع پیش روی این پروژه بیان کرد و گفت: قول می دهیم هر چه سریع تر مشکلات اعتباری این پروژه را در سطح استان و از طریق نمایندگان استان در مجلس در سطح کلان پیگیری و حل نماییم.
مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اتمام فاز اول این پروژه با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز تا پایان امسال، تصریح کرد: تلاش می کنیم این پروژه با ظرفیت یکصد هزار مترمکعب، ظرف یک سال و نیم آینده به بهره برداری برسد و دغدغه تامین آب شهرهای بندرعباس، روستاهای غرب این شهرستان و بندرخمیر مرتفع شود.
وی افزود: همچنین با اجرای این پروژه و تامین آب شرب شهرستان بندرعباس از طریق شیرین سازی آب دریا، از فشار وارده بر منابع آبی شهرستان میناب نیز کاسته خواهد شد.
استاندار هرمزگان در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از عملکرد موفق آبفای هرمزگان در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، تصریح کرد: امروزه کشور نیازمند مدیران خلاق و توانمندی است که به جای تکیه بر منابع دولتی، به دنبال خلق منابع غیردولتی و جذب ظرفیت های بخش خصوصی هستند.
وی از مدیرعامل آبفای استان به عنوان یکی از مدیران جوانِ متخصص و با انگیزه در حوزه کاری خود نام برد و گفت: نوآوری، خلاقیت و به کارگیری توانمندی های داخلی و خارجی در اجرای پروژه ها بایستی در اولویت برنامه مدیران استانی قرار گیرد و ما نیز از آنان حمایت می کنیم.
همتی همچنین نیروهای فنی و متخصص در بخش خصوصی را جزو سرمایه های این کشور دانست و از تلاش مدیران و متخصصان این حوزه در اجرای این پروژه قدردانی کرد.

 

قصمی: پیشرفت ۸۲ درصدی فاز اول پروژه آبشیرین کن بندرعباس/ سرمایه گذاری ۱۱ هزار میلیارد ریالی آبفای هرمزگان در حوزه آب

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به اینکه؛ این شرکت نگاه ویژه ای به ظرفیت های بخش خصوصی در اجرای پروژه ها داشته است، گفت: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری جذب شده آبفا در بخش آب و ۲۸۰ میلیارد ریال در بخش فاضلاب بوده است.
امین قصمی افزود: در حال حاضر ۲۰ پروژه نمک زدایی (آبشیرین کن) در سطح استان داریم که ۱۶ پروژه در حال بهره برداری و ۴ پروژه نیز در در حال ساخت و اخذ مجوز است.
وی اضافه کرد: در بخش فاضلاب نیز سه پروژه در حال بهره برداری بوده و شش پروژه با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجرا و اخذ مجوز است.

به گفته وی ؛ سهم منابع آبی استان از چاه ها و سدها، ۷۱ درصد و آبشیرین کن ها ۲۹ درصد است که پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۹ ، سهم منابع آبی از آبشیرین ها به ۶۶ درصد افزایش و در بخش چاه و سد به ۳۴ درصد کاهش یابد.
قصمی افزود: ظرفیت تولید آب از آبشیرین کن ها هم اکنون ۴۴ میلیون متر مکعب است که با اجرای پروژه آبشیرین کن بندرعباس این ظرفیت به ۵۳ میلیون متر مکعب در شبانه روز افزایش می یابد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به پیشرفت ۸۲ درصدی فاز اول آبشیرین کن بندرعباس، تصریح کرد: با تکمیل ظرفیت کامل این پروژه و اضافه شدن سهمیه بندرعباس از آبشیرین کن یک میلیون مترمکعبی، طی سه چهار سال آینده، نیازی به تامین آب شهر بندرعباس از دشت میناب نیست و آب مورد نیاز آن از طریق آبشیرین کن ها تامین می شود.

این مقام مسئول در خصوص جزییات پروژه آبشیرین بندرعباس گفت: این پروژه با ظرفیت نهایی یکصد هزار مترمکعب در شبانه روز و اعتبار ۲۰۴ میلیون دلار اجرایی شده است که فاز نخست آن با ظرفیت ۲۰ هزار مترمنکعب و اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست که به زودی وارد مدار بهره برداری می شود.
وی ادامه داد: فرآیند تصفیه این پروژه به روش اسمز معکوس RO)) بوده و هدف از اجرای آن؛ تامین بخشی از نیاز آبی شهر های بندرعباس، بندرخمیر و روستاهای غرب و همچنین بهبود شاخص های رفاهی، اجتماعی و بهداشتی شهرهای منتفع از این پروژه است.

اجرای طرح خط انتقال آب از آبشیرین کن تا مخازن مرکزی داماهی

مهندس قصمی در ادامه از اجرایی طرح انتقال آب از آبشیرین کن بندرعباس تا مخازن مرکزی داماهی خبر داد و گفت: این طرح با هدف ایجاد تاسیسات لازم جهت انتقال آب تولیدی از آبشیرین کن به مخازن داماهی این شهر و تامین کمبود آب شهر بندرعباس و مناطق غربی شامل شهرها و روستاهای غرب بندرعباس اجرایی شده است.

قصمی افزود: این خط انتقال به طول ۳۳ کیلومتر و با لوله های فولادی به قطر ۱۲۰۰ میلیمتر است که در حال حاضر پیمانکار آن انتخاب شده است که در صورت رفع برخی مشکلات پیش رو به زودی اجرایی خواهد شد.
وی همچنین با بیان اینکه؛ آبفای استان علاوه بر تولید منابع آبی، وظیفه انتقال آب را نیز به عهده دارد، گفت: در حال حاضر طول شبکه توزیع آب استان۲۴۰۰ کیلومتر است که ۴۵ درصد آن نیازمند بازسازی در جهت کاهش هدررفت آب است.

 

بهره برداری از پروژه تصفیه خانه فاضلاب رودان تا پایان امسال

مدیرعامل آبفای هرمزگان نیز با اشاره به جزییات اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم(ص) گفت: این پروژه، اولین تصفیه خانه فاضلاب محلی در استان است که به روش هوادهى گسترده در دو فاز و با اعتبار پیش بینی شده ۱۹۰ میلیارد ریال جهت فاز اول اجرایی شده است.
امین قصمی افزود: ظرفیت فاز اول این تصفیه خانه ۸۵ لیتر بر ثانیه است که با اهداف؛ تفکیک و جداسازی عملیات تصفیه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم از تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس، ارتقاء شاخص های بهداشتی و زیست محیطی شهرک و تامین آب مورد نیازی فضای سبز این شهرک اجرایی شده است و طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی همچنین از مراحل نهایی پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر رودان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این پروژه تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

 

 

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.