هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
استقبال بندرعباس از بهار ۹۷ / دایره تی وی از تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی توسط مأموران ناجا تا احضار شاهدان صحنه جنایت عادت وحشتناک استقلال شفر/ این نقطه ضعف نیست؟ تروئیکای اروپایی برای حفظ برجام تحریم‌های جدید علیه ایران پیشنهاد کردند+ جزئیات

بازگشت نخلها به بندرعباس

بازگشت نخل نماد ایستادگی،مقاومت و سفیر گیاهان منظرساز مناطق گرمسیری به فضای سبز شهری بندرعباس

بازخبر / شهرداری بندرعباس بعداز مدتها در حرکتی جالب و ستودنی اقدام به کاشت درخت نخل در سطح شهر مخصوصا” بلوار ساحلی نموده ،درخت نخل از درختان مقاوم و بومی جنوب است که البته در تمامی شهرهای ساحلی که آب و هوای گرم دارند در خیابانها و کنار ساحل کاشته میشود ، همچنین این درخت زیبا و مقاوم از لحاظ منظر شهری، نمای زیبایی به شهر می دهند. اینکه شهردار بندرعباس تا این اندازه به فکر استفاده از گیاهان و المانهای در سیما منظر شهر است جای تقدیر دارد.

عباس امینی زاده شهردار بندرعباس ، از تغییر و بهبود سیما و منظر این شهر به صورت تدریجی و بازگشت نخل و درختان بومی نظیر، یاس درختی، چنال، گل ابریشم، گارم زنگی، کهور،انار شیطان ، چریش و … درختان مثمر به شهر خبر داد.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد:  معتقد هستیم ، درخت نخل ، درخت بومی منطقه جنوب است  و از این المان زیبا باید در زیبا سازی سیما و منظر فضای سبز شهر بیشتر  استفاده شود.

 

امینی زاده  با تاکید بر اینکه با در نظرگرفتن ملاحظات زیبایی شناسی و جنبه های بصری و مسائل زیست محیطی شهری ، کاشت نخل و سایر درختان بومی تاثیر بسزایی در اصلاح و بهبود منظر شهری خواهد داشت، افزود : حفظ گیاهان بومی منطقه در خیابانهای اصلی شهر علاوه بر آنکه زیبایی دوچندان به منظر شهری می دهد ، باعث می گردد ؛ میهمانان و توریستهایی هم که به این شهر سفر میکنند با گونه های زیبای گیاهی این شهر و استان بیشتر آشنا گردند .

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی ها و نظارت انجام شده از طرف سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ۷۵ درخت نخل در فواصل معین(۱۰متر) در ساحل خواجه عطا و‌سورو کاشته شده است ، که تا پایان سال جاری تعداد زیادی درخت نخل در سطح شهر و ورودی های بندرعباس کاشته خواهد شد ./بابک پارسا

 

 

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.