هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
مشکلات بیماران روانی و اعصاب در بندرعباس / دایره تی وی روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید امیری : کیفیت پایانه مسافربری شهر بندرعباس باید در اولویت قرار گیرد/ در خصوص بازار ماهی فروشان بندرعباس تابع نظر کارشناسی نهادهای متولی در این امر هستیم. متلک انداختن خیابونی و شماره دادن ! / دایره تی وی

۱۷۰۰ هکتار از کانون های بحران فرسایش بادی در هرمزگان احیا می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : بیش از ۱۵۰۰۰۰۰ هکتار از وسعت استان هرمزگان را اراضی بیابانی تشکیل می دهد که ۳۱۸۰۰۰هکتار سطح ۲۸ کانون بحران فرسایش بادی در استان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازخبر ؛ امید ذاکری گفت : با توجه به اینکه در کانون های بحران فرسایش بادی پدیده هایی از قبیل حرکت ماسه های روان و طوفان و گرد و خاک حادث می گردد که باعث تهدید سکونت های انسانی ، جاده ها ، خطوط انتقال نیرو ، بنادر و … می شود لذا این کانون ها در اولویت کاری مقابله با اثرات بیابان زایی این اداره کل قرار دارد.
وی افزود : با پیگیری های این اداره کل در سال جاری برای اولین بار از محل صندوق توسعه ملی برای احیا اراضی بیابانی استان اعتبار تخصیص داده شده است و با توجه به پروژه های پیش بینی و برنامه ریزی شده برای اجرای عملیات مقابله با اثرات بیابان زایی حدود ۴۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
ذاکری گفت : ۸۰۰ هکتار مالچ پاشی ، ۷۵۰ هکتار نهال کاری و بیش از ۵۶۰ هکتار احیاء اراضی بیابانی با استفاده از رواناب های سطحی حاصل از نزولات آسمانی اقداماتی است که در سال جاری در راستای مقابله با اثرات بیابان زایی در کانون های بحران فرسایش بادی استان عملیات اجرای آن آغاز و تا پایان سال جاری به پایان می رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : با عنایت به اینکه قسمت عمده کانون های بحران با شدت بالا ، در شرق و مرکز استان واقع شده است این پروژه ها در شهرستان های جاسک، سیریک ، میناب و شرق بندرعباس اجرا خواهد شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.