هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟! مدعیان آزادی بیان به خبرنگار بی بی سی هم رحم نکردند! + عکس

دستور فوری عربستان به کشورهای عربی درباره ایران

سفیر عربستان در مصر اعلام کرد که عربستان از تمام وزرای خارجه کشورهای عربی برای برگزاری نشست فوری در قاهره دعوت کرد.

بازخبر / به نقل از روسیا الیوم، احمت القطان، سفیر عربستان در مصر و نماینده دائم آن کشور در اتحادیه عرب در گفت‌وگو تلفنی با برنامه «کل یوم» مدعی شد : کشورهای عربی از دخالت‌های ایران رنج می برند و ما این امر را کاملا مردود می دانیم. بنابراین لازم است که یک نشست فوری برگزار شود و کشورهای عربی برای جلوگیری و پایان دادن به دخالت‌های ایران با هم متحد شوند.

سفیر عربستان در قاهره افزود: ملت‌های عربی حق دارند در صلح و امنیت و بدون هیچ تهدید داخلی و خارجی زندگی کنند اما اقدامات ایران در تضاد با این امر است . به همین دلیل عربستان دست بسته این امر را تماشا نخواهد کرد و نشست آینده به دخالت های ایران در کشورهای عربی و به خصوص یمن پایان خواهد داد.

القطان ادامه داد: عربستان از وزرای خارجه تمام کشورهای عربی برای برگزاری نشست فوری در قاهره دعوت کرد و هدف این نشست بحث و گفت‌وگو در مورد چگونگی مقابله با دخالت های ایران در امور کشورهای عربی است.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک خبر داد که قرار است شنبه آینده اتحادیه عرب به درخواست عربستان سعودی یک جلسه غیرمعمول را در مورد رفتارهای ایران در منطقه تشکیل دهد که این درخواست عربستان مورد استقبال امارات، بحرین و رئیس کنونی اتحادیه عرب قرار گرفته است.

ایسنا

پسندیدم(1)نپسندیدم(3)

1 نظر برای “دستور فوری عربستان به کشورهای عربی درباره ایران”

  1. علی گفت:

    لطفا در اظهارنظرها قراردهید

    عربستان وقتی میرود و درهواپیما با جان کری دیدارمیکند تا توافق هسته به تاخیربیفتد باید فکر تلافی ایران هم میکرد
    وقتی به صدام کمکهای میلاردی میکرد باید فکر امروز و انتقام ایران هم میکرد

    پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.