هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان ؛

افزایش ۱۰۰ درصدی بارندگی استان هرمزگان نسبت به سال آبی گذشته

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان از افزایش میزان بارندگی نسبت به سال آبی گذشته خبر داد و گفت : میزان بارندگی سال آبی ۹۶-۹۵ ، ۹/۲۶۸ میلیمتر بوده است.

بازخبر / به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ، مهندس هوشنگ ملایی اظهار داشت : میانگین بارندگی از ابتدای سال زراعی تا پایان شهریور ۹۶ حدود ۵/۱۸۵ میلیمتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی و نسبت به دراز مدت ۴۹ ساله افزایش ۴۷ درصدی را نشان می دهد.
وی بستک را پربارش ترین شهرستان استان طی سال آبی ۹۶-۹۵ معرفی کرد و افزود : میانگین بارندگی در این شهرستان ۴۰۸ میلیمتر بوده که در مقایسه با میانگین ۲۷۳ میلیمتری سال گذشته آن ، ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان با بیان اینکه شهرستان سیری کم بارش ترین نقطه در استان بوده است ، گفت : میزان بارندگی در این منطقه ۱۳۴ میلیمتر گزارش شده است.
مهندس ملایی تصریح نمود : استان هرمزگان به لحاظ درصد افزایش بارندگی در سال آبی ۹۶-۹۵ رتبه نخست در بین استان ها واقع در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان را ازآن خود کرده است.

 

 

بابک پارسا/

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.