هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
مشکلات بیماران روانی و اعصاب در بندرعباس / دایره تی وی روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید امیری : کیفیت پایانه مسافربری شهر بندرعباس باید در اولویت قرار گیرد/ در خصوص بازار ماهی فروشان بندرعباس تابع نظر کارشناسی نهادهای متولی در این امر هستیم. متلک انداختن خیابونی و شماره دادن ! / دایره تی وی
علی صادقی مدیر شرکت تایدواتر ناحیه هرمزگان :

عدالتخواهی مختص مسلمانان نیست+عکس

قیام امام حسین متعلق به انسانیت است، خصوصیاتی نظیر آزادگی ، ایستادگی در برابر ظلم و عدالتخواهی که فقط مختص مسلمانان نیست ، این مهم را میتوان در انسان واقعی، فارق از گرایشات دینی مشاهده نمود.

علی صادقی مدیر شرکت تایدواتر ناحیه هرمزگان و مدیر موسسه فرهنگی رایه العباس(ع) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بازخبر ،در خصوص واقعه کربلا بیان کرد: قیام امام حسین متعلق به انسانیت است، خصوصیاتی نظیر آزادگی ، ایستادگی در برابر ظلم و عدالتخواهی که فقط مختص مسلمانان نیست ، این مهم را میتوان در انسان واقعی، فارق از گرایشات دینی مشاهده نمود.

وی ادامه داد : امام حسین(ع) زمانی که میبیند جامعه ای که جدش در آن برای نجات انسانها ، تساوی بیم زن و مرد و عدالت تلاش کرد ، در مسیر انحراف قرار میگیرد، قبل از هر قیام سعی میکند با اقدامات فرهنگی و سیاسی مقابل حاکم زمان ایستادگی کند، اما زمانی که این روش را بی اثر میبیند، تصمیم به قیام میگیرد، قیامی که در روز عاشورا تبلور پیدا می کند.

علی صادقی افزود : واقعه عاشورا تقابل بین حق و باطل است، امام حسین(ع) در راه وفای به عهد ، عدالت محوری و دفاع از حقانیت بشریت ایستادگی میکند ، تا جایی که هم یاران و سربازانش به شهادت می‌رسند و هم دشمن سر واز تن نازنین آن حضرت جدا میکند. ولی راه ایشان همچنان در بین ما شیعیان تداوم خواهد داشت.

 

پسندیدم(4)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.