هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
روش شرکت امنیتی صهیونیستی برای تضعیف برجام شما عموسامی یا عموتام!؟ توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول و دور از واقعیت آمریکا حق ندارد برای سیاست‌های ایران در منطقه تعیین تکلیف کند/حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می داریم

کی روش: امیدوارم با پرتغال هم گروه نشویم/ در ایران مردم به من می‌گویند که عاشقم هستند

بعد از این همه سال مربیگری و حضور در باشگاه‌های بزرگ و نیمکت‌های داغ چند تیم ملی مسلما خاطرات ناگفته بسیاری در ذهن سرمربی تیم ملی وجود دارد.

بازخبر / خاطرات شیرین کارلوس در مصاحبه با روزنامه دسپورتیوو در ابتدای این مصاحبه سرمربی پرتغالی کشورمان به نقش مطبوعات ورزشی اشاره کرده است. وی دربخشی از این مصاحبه اظهار داشت: میل دارم این مصاحبه را به بهانه اقامت در ایران آغازکنم. از ۷ سال قبل گویی در خانه‌ام هستم. از مجموعه مطبوعات آنجا دور نیستم. در خود تهران فقط ۱۷ نشریه هست که مربوط به ورزش هستند. به این ترتیب تاثیر مطبوعات به خاطر حضورم در ایران زیاد است. اما در این زمینه یکسری مباحث البته مطرح می‌شود. به عنوان مثال وقتی در آمریکا کار می‌کردم، طبیعی است مجبور بودم تاثیرات رسانه‌ای را بیشتر با فوتبال داخلی همراه کنم. به مکزیک، برزیل، آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی سفر کردم که به واسطه نام و آوازه‌ام، پروژه‌های خوبی ایجاد شد. بعدا از دعوت‌های که گرفتم، به خاطر این حضور‌ها نفع بردم.

رسانه‌های ورزشی ایران تاثیر زیادی در سرنوشتم داشتند

در تهران ۱۷ روزنامه ورزشی وجود دارد؛ بنابراین تاثیر رسانه‌ها در حضور من در ایران بسیار زیاد است و تا جایی که بتوانم این روزنامه‌ها و رسانه‌های ورزشی را پیگیری می‌کنم و معمولا هم با هم چالش هایی داریم.

گل دادن به یکدیگر عادت ایرانی‌ها است

ایران دارای مناطق بیابانی زیادی است، ولی کشور گل هاست. ایرانی‌ها معمولا انگلیسی نمی‌توانند حرف بزنند، ولی “من شما را دوست دارم” یا “من از شما قدردانی می‌کنم” را “عاشقتم” ترجمه می‌کنند! در حال حاضر یک حس عاطفی بین ماست. در ایران مردان به همسران و دوستان خود برای قدردانی گل می‌دهند. خیلی از مردم هستند که به هم گل می‌دهند، هیچ خانه‌ای نیست که گل در آن نباشد در همه جا گل فروشی می‌بینی، گل‌ها بخشی از زندگی روزمره همه مردم ایران است.

در ایران مردم به من می‌گویند که عاشقم هستند

من همیشه گل‌ها را دوست داشتم. حالا هم هر روز علاقه ام به گل‌ها بیشتر می‌شود. همانطور که می‌دانید در ایران با بوسه به هم تبریک می‌گویند بنابراین گاهی مردان به من می‌گویند عاشقم هستند و من را می‌بوسند و حتی صورتم کمی‌تر می‌شود! (خنده) من در یک ساختمان با همسایگانم زندگی می‌کنم. اغلب ساعت سه یا چهار صبح بعد از بازی‌ها به خانه می‌رسم و حیاطی را می‌بینم که پر از گل است. باور کنید از زندگی در ایران خوشحال هستم.

پیشنهادات زیادی برای ترک ایران داشتم

الجزایر آفریقای جنوبی قطر و… به من پیشنهاد دادند و برای من جذاب و تحریک کننده بودند. ولی ما در فوتبال اغلب وقت‌ها به این نتیجه می‌رسیم که ما نیستیم برای آینده تصمیم می‌گیریم بلکه سرنوشت مان ما را به سمت و سوی تصمیمات سوق می‌دهد.

بعد از جام جهانی تن‌ها به ماهیگیری می‌اندیشم

بعد از جام جهانی روسیه به ساحل می‌روم و ماهگیری می‌کنم. این تمام برنامه ام است! تا به امروز به خاطر فوتبال خانواده ام را مجبور کردم که از من پیروی کنند. کاری که باید بعد از جام جهانی انجام دهم این است که خیلی جدی‌تر کنار خانواده ام باشم. باید یک تصمیم مهم بگیرم، چون فوتبال و خانواده با هم سازگار نیستند.

به منچستریونایتد تعصب خاصی دارم

نتایج منچستر یونایتد را دنبال می‌کنم. دوست دارم باشگاههایی مثل رئال و بنفیکا برنده شوند. اما تن‌ها باشگاهی که رادیکال من است و به آن تعصب زیادی دارم منچستر یونایتد است. یکی از داستان‌های جذاب من از بکهام و روبرتو کارلوس بود. ما گاهی وقت‌ها بعد از بازی سر یک میز غذا می‌خوردیم و چند ساعت حرف می‌زدیم. هر کدام هم اهل یک کشور بودیم.

مشروبات الکلی را در رئال ممنوع کردم

من وقتی رسیدیم که رئال در سوپر کاپ بازی داشت مشروبات الکلی را روی میز بازیکنان دیدم، خیلی ناراحت شدم. به دکتر تیم گفتم این منطقی نیست روز بازی از این چیز‌ها می‌خورند و باید ممنوع شود. می‌خواستم روز بازی نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کنیم. رائول پیش من آمد و گف: «در باشگاه ما یک سنت وجود دارد. مشروبات الکلی بخشی از وعده غذایی ماست. این کمک می‌کند تا آرام باشیم.» بعد از آن باور می‌کنید من دیگر هیچ وقت ندیدم در روز بازی بازیکنان چنین چیزهایی را مصرف کنند؟

چاق شدن رونالدو به خاطر کوکاکولا است!

یک نکته جالب‌تر از هر چیزی بود آن هم این که رونالدو عاشق کوکا کولا بود و اگر می‌بینید الان چاق شده به همین دلیل است.

با رونالدو بعد از ۲۰۱۰ صحبتی نکردم

کریس رونالدو؟! نمی‌توانم چیز خاصی بگویم فقط این که من و رونالدو هرگز بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ صحبت نکردیم.

امیدوارم با پرتغال هم گروه نشویم

امیدوارم در جام جهانی روسیه با پرتغال هم گروه نشویم، چون اگر این اتفاق بیافتد ما می‌خواهیم برنده باشیم از همین رو پرتغال چاره‌ای جز بالا بردن دست‌ها مقابل تیم ملی ایران ندارد.

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.