هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!

روایت بی بی سی از کمک صالحی به مخالفان برجام در آمریکا

کارشناس بی بی سی سخنان علی اکبر صالحی درباره برجام را به سود مخالفان برجام در آمریکا ارزیابی کرد.

بازخبر / علی اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهوری، به اشپیگل آلمان گفته اگر آمریکا به تنهایی توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ را ترک کند، ایران به احتمال زیاد به آن متعهد باقی خواهد ماند.

در این گفتگوی اختصاصی که اشپیگل آن را روز جمعه (هشتم سپتامبر – ۱۷ شهریور) منتشر کرده آقای صالحی گفته در صورت بر هم خوردن برجام “یک مسابقه هسته‌ای (در منطقه) آغاز خواهد شد.”

علی واعظ، کارشناس بی بی سی در گفتگویی پیرامون اظهارات آقای صالحی گفت: «یا ایران تغییر موضع داده است یا باید مخاطب این سخنان را اروپایی ها دانست. دولت ایران و آقای صالحی به دنبال این هستند که شکافی میان اقیانوس اطلس (بین آمریکا و اروپا) ایجاد کنند و به نوعی آمریکا را در نقض برجام منزوی نمایند.»

تحلیلگر ارشد گروه بین المللی بحران در امور ایران افزود: «متاسفانه کارکرد دیگر این سخنان آقای صالحی، برای مخالفان برجام در آمریکاست چرا که به آنها اجازه می دهد اینگونه وانمود کنند که اگر آقای ترامپ از تایید پایبندی ایران به برجام اهتراز کند، هزینه چندانی برای آمریکا نخواهد داشت چرا که ایران همچنان به تعهدات خود در برجام وفادار خواهد ماند.»

واعظ با اشاره به اختلاف میان آمریکایی ها و اروپایی ها بر سر برجام ادامه داد: «به نظر می رسد آمریکایی ها قصد دارد با اهتراز از اعلام پایبندی ایران به برجام، فضای مسمومی را ایجاد کنند که در آن فضای مسموم ایران از لحاظ اقتصادی ضربه بخورد.»

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.