هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
عطر «مهر و محرم» در فضای کشور پیچید/ ۱۰۵ هزار مدرسه آماده پذیرایی از ۱۳ میلیون دانش‌آموز منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند منصوریان از هدایت استقلال استعفا کرد ماجرای تبلت و خودروهای جدید اعضای شورای شهر/ ولخرجی های اصلاح طلبانه+سند

قبض‌های نجومی برق در گرم‌ترین شهرستان کشور / اشک مردم جاسک در آمد

صدور قبض‌های برق با هزینه‌های هنگفت از سوی مسؤولان، عرصه را بر زندگی مردم شرقی‌ترین بندر هرمزگان تنگ کرده است.

بازخبر /گرمای طاقت‌فرسای شهرستان جاسک، مردم این دیار را آزار می‌دهد و از طرفی دیگر قبوض برق، بیشتر از گرمای هوا شهروندان را تحت فشار قرار داده و بسیاری از مردم این منطقه توان تقبل و پرداخت هزینه‌های گزاف برق را ندارند.

در شرایطی که گرانی کمر مردم را خم کرده است و افزایش هزینه‌های برق، آب و حامل‌های انرژی در شهرهای گرمسیری ازجمله جاسک که گاهأ دما به بالای ۶۰ درجه می‌رسد، معقولانه و منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

جاسکی‌ها نمی‌توانند هم گرمای طاقت‌فرسا و هم قبض‌های سرسام‌آور برق را تحمل کنند و ضروری است که مسؤولان در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

انتظار داریم نماینده مردم شرق هرمزگان و نماینده دولت در استان، کمیسیونی در این زمینه تشکیل دهند و این موضوع را به‌صورت جدی مورد بررسی قرار دهند.

طبیعت جنوب کشور، گرمای طاقت‌فرسایش به‌گونه‌ای است که بدون وسایل سرمایشی نمی‌توان زندگی کرد و تمامی خانه‌ها باید مجهز به وسایل سرمایشی مدرن باشند و این گرمای کم‌سابقه، مشکلات فراوانی ازجمله کاهش ولتاژ برق برای شهروندان این منطقه مرزی و محروم ایجاد کرده است.

شماری از مردم این شهرستان ساحلی و گرمسیری جاسک با توجه به گرمای شدید هوا که این روزها به حدود ۶۰ درجه رسیده است، خواستار کاهش تعرفه‌های برق در این شهرستان هستند.

باید دولت برای کاهش تعرفه‌های برق در این بندر ساحلی اقدامات لازم را انجام دهد و این امر نیازمند مصوبه هئیت دولت است.

به گزارش فارس، شهرستان محروم و مرزی جاسک در شرق استان هرمزگان بیش از ۵۸ هزار نفر جمعیت دارد  و این منطقه به‌دلیل شرجی بالا، یکی از مناطق بسیار گرم کشور محسوب می‌شود.

پسندیدم(3)نپسندیدم(1)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.