هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره وضعیت سران فتنه

برخی از افراد محصور که به بیمارستان رفته بودند وقتی پرونده‌‌شان را برخی پزشکان دیده بودند، گفته بودند سرویسی که به اینها داده شده به مقامات درجه یک کشور داده نشده است.

بازخبر / حجهالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سئوال دیگری درباره درگیری یکی از نمایندگان مجلس با یکی از ماموران فرودگاه گفت: از آخرین وضعیت این پرونده اطلاع ندارم اما به طور طبیعی هر پرونده‌ای که بیاید، رسیدگی می‌‌شود.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین رقم اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه آیا از ۸ هزار میلیارد بیشتر شده است یا خیر گفت: مجموع رقم بیش از ۸ هزار میلیارد بود اما همه اینها اختلاس نیست و برخی از اینها معوقات است که اختلاس صدق نمی‌کند. این ۸ هزار میلیارد در ارتباط با ۵ الی ۶ نفر بود که بخشی بازگشته و بخشی نیز در حال مذاکره برای بازگرداندن است. املاکی را هم بابت بدهی تهاتر کرده بودند که این اموال توقیف شده و در اختیار بانک و صندوق است تا زمانی که دادگاه حکم صادر کند.

معاون اول قوه قضائیه درباره درخواست‌های مهدی کروبی مبنی بر خروج ماموران از منزل و محاکمه علنی که مورد اول تحقق شده است، گفت: چه کسی گفته اولی عملی شده است. این دروغ محض است که برخی منتشر کردند. یک اتفاقاتی در سال ۸۸ و ۸۹ افتاد و عده‌ای مقابل قانون ایستادند و اقدامات مجرمانه انجام دادند و اموال دولت و مردم را تحریق کردند و سبب کشته شدن عده‌ای شدند و تهمت‌ها و نسبت‌هایی داده شد. در آن زمان که این اقدامات انجام شد، دستگاه‌های مسئول برای برخورد با مجرمان و متخلفان مشغول شدند و آن زمان عده‌ای دستگیر و عده‌ای با رافت اسلامی محاکمه شدند.

وی گفت: یک افدامی هم شورای عالی امنیت ملی در سال ۸۹ نسبت به برخی که در راس قضایا بودند گرفت و این تصمیم منجر به محصور شدن برخی افراد شد و همچنان آن مصوبه به قوت خود باقی است و هنوز لغو نشده و براساس آن عمل می‌شود.

محسنی اژه‌ای توضیح داد: افرادی که بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی در حصر هستند، شاید مشکلات خانوادگی و مشکلات درمانی داشته باشد. باید به این مشکلات در حد قانون و در حد مقدور رسیدگی شود که انجام می‌شود. این تعداد زندانی که داریم، در رابطه با مسائل حقوقی و خانوادگی نیازهایی دارند و محصوران هم ممکن است این مسائل را داشته باشند. ممکن است نیاز به درمان داشته  باشند مانند تمام مردمی که حتی در زندان یا حصر نیستند. اینها نسبت به درمان و مسائل پزشکی‌شان اقدام می‌شود. در رابطه با کسانی که در زندان هستند، سازمان زندان‌ها اقدام می‌کند. اخیراً برخی از افراد محصور که به بیمارستان رفته بودند وقتی پرونده‌‌شان را برخی پزشکان دیده بودند، گفته بودند که سرویسی که به اینها داده شده به مقامات درجه یک کشور داده نشده است و حتی رؤسای قوا هم چنین سرویسی پزشکی دریافت نمی‌کنند. برخی افراد کاسب‌کار سیاسی هستند و دروغ و خلاف می‌گویند و دلشان به حال زندانی و فرد محصور نمی‌سوزد و به فکر منافع جناحی خود است.

وی توضیح داد: از این دست خبری که این خانم گفت، مطرح می‌کنند و دلشان به حال زندانی و فرد محصور نمی‌سوزد. این افراد دو دسته هستند که یک دسته تحریک می‌کنند و باید با آنها برخورد شود و برخی هم در این سطح نیستند که نسبت به آنها اغماض می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: به صراحت اعلام می‌کنم که قوه قضائیه تلاش داشته و دارد که به پرونده هر فرد مجرمی را طبق موازین قانونی رسیدگی کند و اگر منجر به مجازات شد، اجرا کند و اگر قابل ارفاق بود در زمان اجرا یا صدور حکم، ارفاق کند.

وی توضیح داد: به هیچ وجه تحت تاثیر فضاسازی و جوسازی ما اقدام نمی‌کنیم و گاهی اوقات این فضاسازی‌ها به ضرر کسی است که فکر می‌کنند به نفع او کار می‌کنند. نکته آخر اینکه تلاش داریم تحت شرایط و فضاسازی‌های سیاسی اجازه ندهیم از انصاف و اعتدال خارج شویم و به کسی فشار بیشتری بیاید.

تسنیم

پسندیدم(1)نپسندیدم(1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.