هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!

بررسی بازنگری طرح تفصیلی شهر رودان

رودان به عنوان یکی از مهمترین شهرها در شرق استان هرمزگان از اهمیت ویژه ای به لحاظ جمعیتی، اقتصاد و کشاورزی برخوردار است. لذا برهمین اساس است که نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری رودان از طریق تهیه و اجرای دقیق و صحیح طرح های تفصیلی و ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی این شهر می تواند مهمترین هدف شهرسازی و مدیریت شهری برای این طرح تلقی شود.

به گزارش خبرنگار بازخبر ؛ مدیر شهرسازی و معماری با اشاره به این موضوع که بازنگری طرح توسعه و عمران (جامع) شهر رودان در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مطرح گردیده است، بیان کرد: تهیه طرح تفصیلی شهر رودان پس از طی سالها و گذشت افق زمانی طرح تفصیلی ملاک عمل،با همکاری شهرداری رودان و راه و شهرسازی هرمزگان با مشاور ذیصلاح شهرسازی جهت بازنگری در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ کلید خورد. وی افزود جلسه هماهنگی بمنظور تعیین راهبردها و اهداف کلی در تهیه طرح تفصیلی رودان با حضور شهردار و مهندسین مشاور در روز چهارشنبه مورخ ۲۵/۵/۹۶ در مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار گردید.

این مقام مسئول اضافه کرد: رودان به عنوان یکی از مهمترین شهرها در شرق استان هرمزگان از اهمیت ویژه ای به لحاظ جمعیتی، اقتصاد و کشاورزی برخوردار است. لذا برهمین اساس است که نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری رودان از طریق تهیه و اجرای دقیق و صحیح طرح های تفصیلی و ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی این شهر می تواند مهمترین هدف شهرسازی و مدیریت شهری برای این طرح تلقی شود.

دکتر گورانی همچنین یکی از دستاوردهای مهم تهیه طرح تفصیلی را زیست پذیری شهرها دانست و کیفی‌سازی‌ زندگی را از جمله دلایل تهیه طرح تفصیلی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به ماهیت کشاورزی این منطقه ، رویکرد اصلی در تهیه طرح تفصیلی شهر رودان حفظ اراضی رزاعی و باغی موجود و جلوگیری از تخریب این اراضی می باشد زیرا در طرحهای تفصیلی فقط کالبد شهری مدنظر نیست بلکه بهبود زیست شهری شهروندان، هدف اساسی اینگونه طرح‌هاست.

دکتر گورانی از بازنگری طرح تفصیلی رودان به عنوان بستر توسعه جهشی و تحقق اهداف توسعه پایدار این شهر در آینده نزدیک یاد کرد. ایشان اظهار امیدواری کردند که با توجه به اهمیت این طرح جهت اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در شهر رودان، تا پایان سال ۹۷ طرح بازنگری تفصیلی تهیه و برای تصویب به مراجع ذیربط ارسال گردد.

 

 

بابک پارسا/

پسندیدم(2)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.