هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
آمار مرکز اورژانس از پیکرهای کشف شده قهرمانی در آسیا همیشه شیرین است/ آقای گلی جهان را می‌خواهم/ از فوتسال متنفر بودم! ایران، روسیه و چین چالش‌های جدید غرب هستند/ غرب انحصار نظامی خود را از دست داده روحانی: در گذشته نمیدانستیم قیمت دلار در صبح چند می شود؟!

یکم شهریورماه رأی به توسعه یا رکود قطب اقتصادی کشور / چه کسی شهردار بندرعباس می‌شود؟

شهردار بندرعباس یکی از مهمترین پست‌های کلیدی پایتخت اقتصادی کشور است و اهمیت این موضوع تا جایی است که امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز در دو هفته پیاپی در خطبه‌های نماز جمعه به این موضوع پرداخته است و منتخبان شورای شهر پنجم را به انتخابی اصلح سفارش کرد.

بازخبر / از بندرعباس، این روزها رایزنی‌های متعددی برای انتخاب شهرداری کاردان برای تصدی این پست در جریان است و منتخبان شورای شهر پنجم بندرعباس نیز قرار است هریک از روز چهارشنبه با معرفی گزینه‌هایی با محرویت برنامه‌ای مدون وارد کارزار انتخاب شهردار شوند.

در کنار عباس امینی‌زاده شهردار فعلی گزینه‌هایی از تخصص و تجربه جهت تصدی پست شهرداری بندرعباس برای حضور در انتخابات شهردار قرار گرفته‌اند که می‌توان به محسن کهوری جوانی از نسل انقلاب و کارشناس ارشد طراحی شهری و کارشناس واحد کنترل نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان، حمیدرضا عامری سیاهویی دکترای شهرسازی و رئیس دانشگاه پیام نور واحد شهر ری، محمدجواد سلطان‌زاده شهردار سابق شهر بندرعباس، مهدی رضایی سردره رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان، مهدی دسینه رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سمای بندرعباس، محمدعلی شجاعی رئیس فدراسیون تیروکمان و خزانه‌دار کمیته ملی المپیک، رضا حیدری‌زاده عضو شورای چهارم، مهران شاهی رئیس سابق شورای شهر بندرعباس، مجتبی معین وزیری معاون تأمین اجتماعی هرمزگان و محمدرضا طباطبایی رئیس سابق دانشگاه تقریب مذاهب نام برد.

شهردار بندرعباس یکی از مهمترین پست‌های کلیدی پایتخت اقتصادی کشور است و اهمیت این موضوع تا جایی است که امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز در دو هفته پیاپی در خطبه‌های نماز جمعه به این موضوع پرداخته است و منتخبان شورای شهر پنجم را به انتخابی اصلح سفارش کرد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه‌های دو هفته گذشته خود در نماز جمعه اظهار کرد: اعضای شورای شهر، تو را به خدا، تو را به علی، منافع فردی را در انتخاب شهردار لحاظ نکنید و نگوئید شهردار باید در مشت من باشد. الهی مشت هر کسی که بخواهد شهرداری در مشتش باشد، بشکند. کسی را انتخاب کنید که بهترین باشد. این دست‌ها کی می‌خواهند از سر ملت ما قطع شوند.

وی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس اظهار کرد: در انتخاب شهردار نباید تنگ‌نظری صورت گیرد و نباید افراد فقط به خودشان توجه کنند. باید نگاه‌ها را از سر بینی فراتر برد و دید که چه کسی به درد شهر می‌خورد.

امام جمعه بندرعباس افزود: اگر در استان گزینه‌ای داریم که حتما داریم باید از میان افراد اصلح فردی را انتخاب کرد و اگر نبود و نشناختیم می‌توانیم از ظرفیت شهرهای بزرگ بهره بود. مگر شهردار تهران تهرانی است؟ احمدی نژاد که شهردار تهران بود، گرمساری و قالیباف نیز اهل نیشابور بود. شهردار سابق مشهد لر بود و در بسیاری از استان‌ها نیز استاندار لر داریم و نمونه‌های زیادی از خدمات افراد در استان‌های مختلف وجود دارد و نباید در این زمینه تنگ‌نظری کرد.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان از همه شوراهای شهر و روستا در سراسر هرمزگان خواست تا نامه حضرت علی (ع) به اشعث بن قیس را حتما مطالعه کنند و شخصیت اشعث را بررسی کنند و ببنید که حضرت علی (ع) در این نامه به چه موضوعات و مباحث دقیقی در خصوص انتخاب افراد اشاره کرده است. حضرت علی در نامه به اشعث، مسؤولیت را به مثابه امانتی در دستان مسؤولان نام برده است.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان این که مسؤولیت برای کامجویی فرد و هم خطی‌های او نیست، خاطرنشان کرد: اگر شورای شهر فرد مناسبی را برای شهرداری انتخاب نکند، خیانت کرده است. باید دید مردم چه می‌خواهند.

وی تصریح کرد: شوراها باید خودشان کسی را انتخاب کنند نه این که کسی برای آنها انتخاب کند!  شهرداری توانمند نیاز داریم که یاران خوبی انتخاب کند. مردم به شوراها رای داده‌اند که جامعه را توانمند کند نه این که افراد چاق شوند.

امام جمعه بندرعباس گفت: اگر شهردار با نگاهی آگاهانه و دلسوزانه انتخاب شود، مهم نیست که به کدام جناح وابسته است بلکه مهم کار کردن برای مردم و برداشتن مشکلات از پیش روی مردم است.

کیانوش جهانبخش منتخب شورای شهر پنجم شهر بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: با مجموعه اعضای شورای شهر بندرعباس به این نتیجه رسیده‌ایم که از ۲۵ مردادماه وارد مصادیق انتخاب شهردار بندرعباس شویم و هر کدام از اعضای شورای شهر، گزینه‌های مورد نظر خودشان را به همراه برنامه‌های آنان برای شهرداری بندرعباس در جلسه شورای شهر مطرح کنند.

وی افزود: اگر تعداد گزینه‌های مطرح شده، کم باشد که می‌توانیم در چند جلسه برنامه‌های هر کدام از آنان را به صورت تک به تک بشنویم و اگر تعداد گزینه‌ها زیاد باشد، نهایتا مجبور خواهیم شد که یک غربالگری در میان گزینه‌ها صورت داده و سپس چند گزینه شاخص از نظر اعضا، برنامه‌های خودشان را در نشست علنی شورا مطرح و بیان کنند.

عضو شورای پنجم شهر بندرعباس با بیان این که تلاش ما این است که در اول شهریورماه همزمان با آغاز بکار شورای پنجم، فرآیند انتخاب شهردار را کامل کنیم، گفت: با این حال احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری نیز با رویکرد زمان دادن به اعضا برای بررسی بیشتر هر کدام از گزینه‌ها وجود دارد.

جهانبخش ادامه داد: با اجماع اعضا، قرار شده تا معرفی هر گزینه‌ای به صحن شورا صرفا توسط یک یا چند تن از اعضا صورت گیرد و هیچ گزینه‌ای بدون معرفی یک عضو وارد چرخه بررسی نشود.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد بنده این است که در هرمزگان نیروهای شاخص و توانمند بسیاری داریم که حتی قابلیت در دست گرفتن مناصب ملی و کلان را در کشور دارند و نیروهای ماندگار و بومی متعددی در هرمزگان پرورش یافته‌اند که سطح معلومات و توانایی‌های آنان در تراز کسب مناصب مختلف کشوری است.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: شهرداری ملک پدری هیچ کس نیست و متعلق به همه مردم است و هر تصمیمی می‌بایست برآمده از نگاه مردم و اراده مردم باشد.

جهانبخش ابراز امیدواری کرد که با همکاری اعضا بتوان تا ۳۱ مردادماه بررسی برنامه‌های گزینه‌های شهرداری را پایان داد و نهایتا در ۱ شهریورماه وارد فرآیند انتخاب شهردار شد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.