هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
پشت پرده توافق سران اصلاح طلب با اعتدالیون/ بی خبری بدنه اصلاح طلبان مردم پفیوزند و باید با باتوم کتکشان زد؛ جز در شب انتخابات! اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند/آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس جدید مجمع/محسن رضایی ابقا شد یک خودرو تعدادی از معترضان به تجمع نژادپرستان در ویرجینیا را زیر گرفت/یک نفر کشته و شماری زخمی شدند + تصاویر
مدیر آموزش وپرورش قشم خبرداد:

۱۹ آموزشگاه غیر دولتی در قشم مجوز تأسیس گرفتند.

مدیر آموزش وپرورش قشم از تأسیس ۱۴ آموزشگاه متوسطه، دبستان و پیش دبستانی، چهار مرکز آموزش زبان خارجه و یک مرکز علمی آزاد در این جزیره خبر داد.

به گزارش خبرنگار باز خبر، بهرام پوراشرف در جلسه شورای نظارت بر مراکز غیردولتی شهرستان قشم گفت: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۶۷۰ دانش آموز در ۴۸ کلاس درس مدارس غیر دولتی و همچنین بیش از ۷۷۰ دانش آموز در ۳۵ مرکز پیش دبستانی این جزیره مشغول به تحصیل بودند.

وی افزود: دستگاه تعلیم و تربیت با توجه به سیاست های ابلاغی دولت، مشارکت بیشتر بخش خصوصی وگسترش مدارس غیر دولتی را دنبال می کند که در این راستا آموزش وپرورش قشم مسیر گسترش این مدارس را تسهیل می بخشد.

پوراشرف به صدور تأسیس ۱۹ آموزشگاه غیر دولتی در قشم اشاره کرد و اظهار داشت: مجوز ۱۲ مرکز دبستان و پیش دبستانی، چهار آموزشگاه زبان خارجه، یک مرکز علمی آزاد، یک آموزشگاه متوسطه دوره اول پسرانه و همچنین دبیرستان متوسطه دوره دوم دختران از جمله این مراکز آموزشی هستند.

مدیر آموزش وپرورش قشم خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، اهتمام بر اقتصاد مقاومتی، ارتقاء سطح علمی دانش آموزان در برخی دروس، کمبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی در آموزش وپرورش، به دنبال آن هستیم که مدارس غیر دولتی در جزیره افزایش یابد.

این مسئول از تأسیس هنرستان های غیر دولتی علوم و فنون دریایی و شیلات با توجه به ظرفیت های این جزیره استقبال کرد و ایراز داشت: جزیره قشم دارای ظرفیت مناسبی برای گسترش رشته های فنی و حرفه ای نظیر آموزش ناوبری، ملوانی، انواع تعمیرات موتور کشتی ها، صیادی و شیلات و غیره می باشد که با تأسیس هنرستان های غیر دولتی، می توان در اشتغال زایی جوانان این جزیره کمک شایانی کرد.

 

 

بابک پارسا/

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.