هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
پشت پرده توافق سران اصلاح طلب با اعتدالیون/ بی خبری بدنه اصلاح طلبان مردم پفیوزند و باید با باتوم کتکشان زد؛ جز در شب انتخابات! اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند/آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس جدید مجمع/محسن رضایی ابقا شد یک خودرو تعدادی از معترضان به تجمع نژادپرستان در ویرجینیا را زیر گرفت/یک نفر کشته و شماری زخمی شدند + تصاویر

جاده خلخال ماسوله موجب توسعه گردشگری استان اردبیل می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: جاده خلخال ماسوله موجب توسعه گردشگری استان اردبیل می‌شود.

بازخبر / اقبال عباسی در آئین افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل با بیان اینکه این نمایشگاه یکی از مهمترین نمایشگاه‌های استان اردبیل است، گفت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌توانند مهمترین سرمایه‌های ایران و به ویژه استان اردبیل باشند.

وی افزود: مهمتر از کشاورزی و سایر سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه ما در تابلوهای فرهنگی و لابلای انگشتان هنرمندان است که نتوانستیم از آنها به درستی استفاده کرده و سود ببریم.

عباسی با بیان اینکه این صنعت بیش از ۸۰۰ میلیون دلار گردش مالی دارد، تصریح کرد: در سطح کشور ۲۵۶ رشته صنایع دستی و ۲٫۵ میلیون شاغل در این عرصه داریم.

وی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر در این بخش است، خاطرنشان کرد: با این حال نتوانسته‌ایم ۱ درصد ارزش این سرمایه را برداریم.

عباسی با بیان اینکه استکبار جهانی با ایرانی آباد و مردمی آزاد مشکل دارد، افزود: چرا باید نتوانیم ایران را آبادتر و مردم را آزادتر کنیم تا استکبار جهانی نتواند به ما سلطه پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه باید مشخص شود مدیران حاکمیت و دولت، متولیان این سه بخش و مهمتر از همه هنرمندان این سه بخش نقش خود را چگونه ایفا کرده‌اند، گفت: این موارد لازم و ملزوم همدیگر هستند و شهرداران شهرها مکمل این بخش‌ها هستند.

وی تاکید کرد: محدودیت‌ها موجب گرفتاری‌هاست.

عباسی با بیان اینکه سالانه بیش از ۱۰ میلیون مسافر که ۱۰ برابر جمعیت استان است به اردبیل سفر می‌کنند، افزود: چقدر می‌توانیم به آنها خدمات ارائه کنیم؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه سالانه بالای شش میلیون نفر در گرمای بسیار بالا به ماسوله گیلان سفر می‌کنند، افزود: اگر جاده ۴۵ کیلومتری خلخال-ماجولان-ماسوله ساماندهی شود، حداقل ۲۰ درصد این شش میلیون به استان سرازیر می‌شوند که در بحث توسعه گردشگری گام بسیار بلندی است.

وی تاکید کرد: با بهره‌برداری از این جاده و سرازیر شدن گردشگران به استان، به اندازه اعتبارات عمرانی یک سال استان، می‌توانیم برای استان درآمد ایجاد کنیم.

عباسی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای علاقه ندارند تا این راه ساخته شود، گفت: ما می‌توانیم با اختصاص اعتبارات کلی سالانه شاهد بهره‌برداری پروژه‌های مهم باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه ۴۰۰ هکتار مساحت شهریئری است که نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: اقتصاد مقاوم در قبال تکانه‌های استکبار جهانی فلسفه اقتصاد مقاومتی است.

پسندیدم(1)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.