هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
اجرای نمایش تئاتر خواجه عطا در بندرعباس روسیه، فرانسه و ایران فیلترینگ تلگرام را آغاز کردند +عکس استقبال از حمله به سوریه/ حالا نوبت بمباران ایران است! ادعاهای واهی «الجبیر» درباره ایران وسوریه

انعکاس بیانات مهم رهبرانقلاب در رسانه‌های بیگانه

اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در بازتاب اظهارات مهم رهبر انقلاب در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان، که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی ساعات اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

بازخبر / اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در بازتاب اظهارات مهم رهبر انقلاب در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان، که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی ساعات اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

بی بی سی/ پاسخ منفی قاطعانه آیت‌الله خامنه‌ای به پیشنهاد آشتی ملی، که از سوی محمد خاتمی مطرح و مورد حمایت حسن روحانی جناح اصلاح طلب-معتدل جمهوری اسلامی قرار گرفته بود، به هیچ وجه غیرمنتظره نبود.

تشخیص اینکه مقامات عالی نظام، به پیشنهادهایی نظیر وحدت و آشتی روی خوشی نشان نمی‌دهند و حتی در اولین گام نیز به چیزی کمتر از عذرخواهی و توبه رضایت نمی‌دهند، به طور طبیعی نباید برای اصلاح طلبان جمهوری اسلامی دشوار باشد.

صدای آمریکا/ یک هفته بعد از پیشنهاد  رئیس جمهوری اسبق ایران برای «آشتی ملی»، رهبر جمهوری اسلامی این پیشنهاد اصلاح طلبان را بی معنی خواند.

به نظر می‌رسد هدف مطرح کنندگان موضوع آشتی ملی در نهایت رفع حصر و بازگشت کامل اصلاح طلبان به عرصه سیاسی ایران باشد.

سحام نیوز/ رهبر جمهوری اسلامی: «اگر مسئولین ایستادگی نکنند و عقب‌نشینی نمایند، مردم آنها را پس خواهد زد.آشتی ملی در کشور معنا ندارد، مگر مردم با هم قهر هستند؟ مشکل مردم با توهین کنندگان عاشورا حل نخواهد شد و مردم با اینان قهر هستند و آشتی نخواهند کرد.»

دویچه وله:  [آیت الله]خامنه‌ای طرح آشتی ملی را بی معنا خوانده و  فراتر از آن گفته است که “مردم با فتنه‌گران عاشورای ۸۸ آشتی نمی‌کنند”. رد کامل آشتی ملی، پاسخی صریح به مطالبه‌ی “رفع حصر” است.

رادیو فردا: در ادامه واکنش‌ منفی به پیشنهاد خاتمی برای «آشتی ملی»، آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی، نیز در پاسخی غیرمستقیم و تند طرح رئیس جمهور اسبق را یک‌سره «بی‌معنی» خوانده و هشدار داد که «مردم با فتنه‌گران عاشورای ۸۸ آشتی» نخواهند کرد.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.