هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
زلزله + بی تعهدی ،حال امروز مردم کرمانشاه – دایره تی وی دایی: کاری با سیاست و آدم‌های سیاسی ندارم و نوکر مردم هستم/ از پلیس فتا می‌خواهم با شایعه‌سازان برخورد کند تا ابد مسئولیم … ۴۳۰ کشته و ۷۴۶۰ مجروح/ احتمال افزایش کشته‌های حادثه/ روحانی: تسلیت همه ایران را به کرمانشاهی‌ها ابلاغ می‌کنم/ گلایه از توزیع نابسامان امکانات/ وقوع ۲۱۶ پس لرزه/ ۲ محموله چادر‌ و پتو دیشب به داد زلزله زدگان رسید/ تصاویر
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور:

برداشت بی رویه خاک از جزیره هرمز نگران کننده است/هیچ طرحی بدون ارزیابی زیست محیطی اجرا نشده است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواستار ورود دستگاه های نظارتی در خصوص برداشت بی رویه خاک در جزیره هرمز شد.

بازخبر / معصومه ابتکار منطقه خلیج‌فارس، افزود: جزیره هرمز یکی از مناطق ارزشمند کشور است و یکی از مراکز تحقیقاتی مهم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در این جزیره قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های ما برداشت بی رویه خاک از جزیره هرمز است، تصریح کرد: در این خصوص نگرانی خود را از طریق منابع رسمی اعلام کرده‌ایم.

ابتکار با اشاره به اینکه حال در هرمز برداشت بی رویه صورت می یگرد یا قاچاق بر عهده دستگاه های نظارتی است، خاطرنشان کرد: هم برداشت بی رویه خاک که موجب تخریب جزیره هرمز می شود هم قاچاق خاک هرمز که امری غیرقانونی است موجب مشکلات زیست محیطی می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خواستار بازنگری در خصوص موضوعات مطرح شده هستیم، اضافه کرد: جزیره هرمز یکی از جزایر ارشمند خلیج فارس و کشور است و نباید ذخایر طبیعی کشورمان به این شکل اجازه بهره برداری پیدا کنند تا ظرفیت های مهمی همچون گردشگری آسیب ببیند و امیدوارم نظارت ها بر این موضوع افزایش یابد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص موضوع ساخت “شهرک صنعتی ایران-چین” در جاسک و مشکلات زیست محیطی مطرح شده در این خصوص خاطرنشان کرد: همه طرح ها در صورت مشمول شدن از لحاظ اندازه و ابعاد طرح و نوع آن، در مرحله امکان سنجی باید مطالعه ارزیابی زیست محیطی داشته باشند و فرقی ندارد چه مصوبه دولت داشته باشند چه خیر و دولت بر این موضوع تأکید دارد.

ابتکار در پایان گفت: در دولت یازدهم این موضوع خیلی جدی گرفته شده و هیچ طرحی بدون ارزیابی زیست محیطی اجرا نشده و این شهرک صنعتی ایران-چین باید بررسی شود و مساحت آن دیده شود و ارزیابی زیست محیطی آن رسیدگی شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.