هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
مشکلات بیماران روانی و اعصاب در بندرعباس / دایره تی وی روحانی در تماس با مقام حماس: مقابل حرکت ترامپ بایستید امیری : کیفیت پایانه مسافربری شهر بندرعباس باید در اولویت قرار گیرد/ در خصوص بازار ماهی فروشان بندرعباس تابع نظر کارشناسی نهادهای متولی در این امر هستیم. متلک انداختن خیابونی و شماره دادن ! / دایره تی وی
مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین:

انتقال سفارت به قدس اشغالی اعلان جنگ علیه مسلمانان است

مشاور امور دینی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به برخی تحرکات در آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی، به واشنگتن هشدار داد و چنین اقدامی را اعلام جنگ علیه مسلمانان دانست.

بازخبر / به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین، «شیخ محمود هباش» مشاور امور دینی رئیس تشکیلات خودگردان و قاضی ارشد فلسطین، روز جمعه درباره پیامدهای اقدام دولت جدید آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» به انتقال سفارت این کشور به شهر اشغالی قدس، هشدار داد.

هباش در نماز جمعه مسجد «التشریفات» در رام‌الله، تأکید کرد: چنین اقدامی به مثابه اعلان جنگ علیه مسلمانان است و نمی‌توان آن را قبول کرد و «ما در برابر این امر، دست‌بسته و نظاره‌گر نخواهیم بود».

وی با اشاره به این‌که جهان اسلام و مسیحیت چنین اقدامی را رد می‌کنند، تصریح کرد، تسویه حساب‌ها و مذاکره معمولا جنبه سیاسی دارد و این امور در دین، عقیده و تاریخ جایگاهی ندارد.

هباش با تأکید بر این‌که قدس را نمی‌توان عرصه چانه‌زنی‌ها قرار داد، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم کسی را از دیدن بیت‌المقدس محروم کنیم، بیت‌المقدس بر روی همه مومنان و یکتاپرستان باز خواهد بود؛ زیرا ما به آزادی دین، عقیده و مناسک دینی اعتقاد راسخ داریم. آنچه که ما به آن باور نداریم جداکردن بیت‌المقدس از وجودمان است، و این پیامی روشن و واضح است.

این در حالی است که دو هفته مانده به آغاز ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، سه سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، طرح به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر اشغالی را ارائه کردند.

دونالد ترامپ نیز در کارزار انتخاباتی‌اش بیت‌المقدس را «پایتخت جاوادن ملت یهود» ادعا می‌کرد.

از آغاز تأسیس رژیم جعلی اسرائیل، سفارت آمریکا همواره در تل‌آویو، بوده است.

فلسطینی‌ها و جامعه جهانی شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت کشور آینده فلسطین می‌شناسند.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی: ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.