هم اکنون عضو کانال تلگرام بازخبر شوید
زلزله + بی تعهدی ،حال امروز مردم کرمانشاه – دایره تی وی دایی: کاری با سیاست و آدم‌های سیاسی ندارم و نوکر مردم هستم/ از پلیس فتا می‌خواهم با شایعه‌سازان برخورد کند تا ابد مسئولیم … ۴۳۰ کشته و ۷۴۶۰ مجروح/ احتمال افزایش کشته‌های حادثه/ روحانی: تسلیت همه ایران را به کرمانشاهی‌ها ابلاغ می‌کنم/ گلایه از توزیع نابسامان امکانات/ وقوع ۲۱۶ پس لرزه/ ۲ محموله چادر‌ و پتو دیشب به داد زلزله زدگان رسید/ تصاویر

قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر امروز بین ایران و فرانسه امضا می‌شود

ایرنا نوشت: روزنامه فرانسوی لاترییون نوشت: ایران امروز (چهارشنبه) قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد را با شرکت اروپایی ای.تی.آر امضا می‌کند.

باز خبر,پایگاه اینترنتی این روزنامه فرانسوی افزود: شرکت هواپیمایی فرانسوی – ایتالیایی ‘ای.تی.آر’ امروز یک قرارداد با ایران به امضا می رساند.ارزش این قرارداد برای درج در بیلان مالی سال ۲۰۱۶ شرکت اروپایی’ای.تی.آر’ خیلی دیرهنگام است، اما به هر حال بهتر از آن است که هیچ قراردادی منعقد نشود.

اصغر فخریه کاشان معاون وزیر راه و ترابری ایران روز شنبه اعلام کرد ایران و این سازنده هواپیما در طول هفته جاری قرارداد نهایی برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد را امضا می کنند.

وی گفت: قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد با ارزشی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار ( ۳۸۰ میلیون یورو) می باشد.

پنجاه درصد ازشرکت هواپیمایی ‘ای.تی.آر’ متعلق به شرکت ایرباس فرانسه و پنجاه درصد دیگر آن متعلق به شرکت ایتالیایی لئوناردو است که در فوریه گذشته از توافق موقتی برای فروش ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد ATR 72-600 به ایران با اختیار معامله بیست هواپیمای دیگر به ارزش یک میلیارد یورو خبر داده بود.

لاتریبون نوشت: معاون وزیر راه ایران پیشتر به خبرگزاری ها گفته بود که روز چهارشنبه مقامات شرکت اروپایی ‘ای.تی.آر’ برای امضای نهایی این قرارداد به تهران می آیند.

تهران ماه گذشته با شرکت ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا قراردادهایی برای خرید مجموعا یکصد و ۸۰ هواپیمای مسافربری را امضا کرده بود. این قراردادها بزرگترین قراردادهای امضا شده میان ایران و شرکت های غربی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ محسوب می شود.

پسندیدم(0)نپسندیدم(0)
کلمات کلیدی:

1 نظر برای “قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر امروز بین ایران و فرانسه امضا می‌شود”

  1. مصطفي گفت:

    الان میان هواپیما میدن امتیاز میخان

    پسندیدم(0)نپسندیدم(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.